Fenomenalny start Lewandowskiego! Urodzinowy gol w La Lidze! [WIDEO]

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski ma pierwszego gola w La Lidze. Polak dał Barcelonie prowadzenie 1:0 w meczu z Realem Sociedad.

• Robert Lewandowski sprawił sobie najlepszy możliwy prezent urodzinowy
  • Polak, który kończy dzisiaj 34-lata, strzelił pierwszego gola w La Lidze
  • Napastnik Barcelony wpisał się na listę strzelców w pierwszej minucie meczu z Realem Sociedad

Lewandowski z błyskawicznym golem

Robert Lewandowski w minionym tygodniu starał się o debiutanckiego gola w La Lidze. Napastnik Barcelony trafił wcześniej w meczu o Puchar Gampera, ale to w starciu z Rayo Vallecano mógł zdobyć pierwszą bramkę w hiszpańskiej elicie. Polak był aktywny, ale spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Kapitan naszej reprezentacji kolejną szansę na premierowe trafienie w La Lidze otrzymał kilka później w San Sebastian. Xavi Hernandez rzecz jasne umieścił Lewandowskiego w pierwszym składzie na starcie z Realem Sociedad. Barcelona była uznawana za faworyta, ale niedzielny przeciwnik miał wyższe umiejętności, niż Rayo Vallecano.

W pierwszej minucie meczu na Reale Arena, Barcelona objęła prowadzenie. Nie doszłoby do tego, gdyby nie odbiór piłki i świetny rajd lewą stronę boiska, którym popisał się Alejandro Balde. Młody Hiszpan podał po ziemi do ustawionego przy lewym słupku Lewandowskiego, który wyprzedził przeciwnika i przymierzył perfekcyjnie. Polak dał Barcelonie prowadzenie 1:0 i strzelił gola w swoje urodziny. Było to debiutanckie trafienie 34-latka w La Lidze.