Ewa Pajor błyszczy w Barcelonie! Dublet w debiucie w lidze hiszpańskiej [WIDEO]

Ewa Pajor zdobyła dwie bramki w meczu FC Barcelona - La Coruna. Dla reprezentantki Polski był to debiut w nowym klubie w lidze hiszpańskiej. Duma Katalonii wygrała (3:0).

Ewa Pajor i zawodniczki FC Barcelony
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Ewa Pajor i zawodniczki FC Barcelony

Wspaniały debiut Ewy Pajor w lidze, dublet w barwach Barcelony

Ewa Pajor latem została bohaterką jednego z najgłośniejszych transferów w kobiecym futbolu. Reprezentantka Polski zamieniła VfL Wolfsburg na FC Barcelonę w zamian za pół miliona euro. Tym samym została najdroższą zawodniczką w historii Bundesligi.

Już od początku pobytu w klubie Ewa Pajor znakomicie odnalazła się w nowych realiach. Podczas okresu przygotowawczego napastniczka zdobyła cztery bramki w pięciu meczach towarzyskich. Tym razem w oficjalnym debiucie w koszulce FC Barcelony 27-latka zdobyła dwie bramki w spotkaniu z La Coruna. Ostatecznie Duma Katalonii zgarnęła komplet punktów, wygrywając pewnie (3:0).

Przy pierwszym trafieniu Pajor zachowała czujność w polu karnym, bowiem jako pierwsza dopadła do piłki odbitej przez Ines Teixeira Pereira. Z debiutanckiego gola w lidze hiszpańskiej mogła się więc cieszyć w 58. minucie gry.

Drugą bramkę w Barcelonie zdobyła bezpośrednio przed końcem meczu, gdy w 88. minucie ustaliła wynik na (3:0). Tym razem świetnie odnalazła się w polu karnym i bez problemów wykorzystała podanie Caroline Graham Hansen, kierując futbolówkę do siatki.

Następną okazję do zdobycia gola Ewa Pajor będzie mieć za kilka dni, bowiem w piątek (13 września) FC Barcelona zmierzy się z Realem Sociedad. Spotkanie 2. kolejki kobiecej ligi hiszpańskiej rozpocznie się o godzinie 20:00 na Estadi Johan Cruyff.