Carlo Ancelotti już potwierdził, kto wygra Złotą Piłkę

Carlo Ancelotti z wielką pewnością stwierdził, że Vinicius Junior wygra Złotą Piłkę. Włoch wyróżnił Brazylijczyka po meczu Realu Madryt z Borussią Dortmund.

Carlo Ancelotti
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti mówi, że Vinicius wygra Złotą Piłkę

Real Madryt ponownie udowodnił swoją wielkość, odwracając losy meczu z Borussią Dortmund. Królewscy przegrywali 0:2 po pierwszej połowie, a zakończyli spotkanie wynikiem 5:2. Głównym bohaterem wtorkowego wieczoru był autor hat-tricka, czyli Vinicius Junior.

Na pomeczowej konferencji prasowej Carlo Ancelotti nie krył zachwytów nad grą Brazylijczyka. Trener Realu Madryt z wielką pewnością potwierdził, że Vinicius Junior niebawem zdobędzie Złotą Piłkę.

– Wygra Złotą Piłkę, nie za dzisiejszy wieczór, ale za poprzedni sezon. Te trzy gole pomogą mu w walce o następną Złotą Piłkę – powiedział Ancelotti.

– Mogę powiedzieć, że rzadko można zobaczyć zawodnika, który tak jak on, gra w drugiej połowie. Oprócz bramek, z energią i intensywnością, z niezwykłym charakterem – dodał włoski szkoleniowiec.

Kiedy wyniki Złotej Piłki 2024?

Ceremonia wręczenia Złotej Piłki 2024 odbędzie się w poniedziałek, 28 października, w Théâtre du Chatelet w Paryżu. Wtedy też zostaną ogłoszone wyniki plebiscytu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20:00 i będzie to 68. edycja gali.

Nominacje do nagrody zostały ujawnione 4 września 2024 roku, co wywołało wiele dyskusji i spekulacji wśród kibiców i ekspertów. W tym roku po raz pierwszy przyznane zostaną dwie nowe nagrody: Trener Roku Mężczyzn i Trener Roku Kobiet.

Czytaj dalej: Frenkie de Jong dostał ultimatum. Barcelona znalazła jego następcę

Czy Vinicius Junior zasługuje na Złotą Piłkę?