Barcelona znokautowała Real Madryt! Yamal dobił Królewskich [WIDEO]

FC Barcelona zdemolowała Real Madryt w drugiej połowie El Clasico. Wynik meczu w 77. minucie ustalił Lamine Yamal. Hiszpan po asyście Raphinhi zdobył bramkę na (3:0).

Robert Lewandowski i Lamine Yamal
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Lamine Yamal

Wspaniała noc Barcelony, Lamine Yamal posłał Real na deski

FC Barcelona w drugiej połowie meczu z Realem Madryt przejechała się po drużynie Los Blancos. Podopieczni Hansiego Flicka wrzucili wyższy bieg po zmianie stron i trzykrotnie pokonali będącego między słupkami Andrija Łunina. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, a jedną Lamine Yamal. Nastolatek został tym samym najmłodszym strzelcem w historii El Clasico mając 17 lat i 106 dni.

Worek z bramkami na Santiago Bernabeu w 54. minucie gry otworzył Robert Lewandowski. Polak wpisał się na listę strzelców również dwie minuty później. Łącznie ma na swoim koncie już 14 bramek, dzięki czemu jest liderem klasyfikacji strzelców La Liga.

Natomiast historyczny moment i bramka Lamine Yamala wydarzyła się w 77. minucie. Raphinha posłał w pole karne podanie do 17-latka, który oszukał Ferlanda Mendy’ego i uderzył na bramkę Andrija Łunina. Futbolówka po jego strzale wpadła do siatki bezpośrednio pod poprzeczkę, a Barcelona prowadziła już (3:0).

Lamine Yamal jest w świetnej formie, o czym świadczą statystyki pomocnika. Wychowanek Barcelony strzelił 5 goli i zaliczył 6 asyst w 11 meczach ligi hiszpańskiej. Do tego 17-latek dołożył również jedno trafienie i asystę w Lidze Mistrzów.