Barcelona znokautowana. Osasuna zdemolowała ekipę Flicka [WIDEO]

FC Barcelona przegrała w 8. kolejce La Liga z Osasuną (2:4). Była to pierwsza porażka pod wodzą Hansiego Flicka w rozgrywkach ligowych. Robert Lewandowski spędził na boisku 70. minut.

Osasuna - Barcelona
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Osasuna - Barcelona

Osasuna odniosła historyczne zwycięstwo nad Barceloną

FC Barcelona w sobotę wieczorem udała się na wyjazd do Pampeluny, aby zmierzyć się w 8. kolejce La Liga z Osasuną. Hansi Flick przed spotkaniem zdecydował się na rotację składem. W wyjściowym składzie zabrakło m.in. Lamine Yamala, Alejandro Balde czy Raphinhi.

W pierwszej połowie o dziwo to drużyna gospodarzy pokazała się z lepszej strony. Mimo faktu, że Barcelona przeważała z grą przy piłce, to Osasuna wykazała się lepszą skutecznością, zdobywając dwie bramki. Jako pierwszy do siatki Inakiego Peny trafił Ante Budimir. W 18. minucie po dośrodkowaniu Bryana Zaragozy w pole karne mocnym strzałem głową pokonał bramkarza rywali.

Dziesięć minut po zdobyciu pierwszego gola wynik meczu podwyższył Bryan Zaragoza. Skrzydłowy wyszedł sam na sam z golkiperem i oszukał Inakiego Penie. Po ominięciu bramkarza miał przed sobą pustą bramkę i bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Barcelona w drugiej połowie rzuciła się do odrabiania strat, a gol Pau Victora dał kibicom Blaugrany odrobinę nadziei. Młody napastnik w 53. minucie wykorzystał fatalny w skutkach błąd golkipera Osasuny i strzałem z dystansu pokonał Sergio Herrerę.

Starania w doprowadzeniu do remisu storpedował jednak Sergi Dominguez, który w polu karnym faulował zawodnika drużyny przeciwnej. Guillermo Cuadra, czyli arbiter zawodów bez wahania wskazał na wapno. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki Peni podszedł Ante Budimir. Chorwat oddał precyzyjny strzał, nie pozostawiając bramkarzowi większych szans na skuteczną interwencję.

W ostatnich pięciu minutach regulaminowego czasu gry obie drużyny zafundowały kibicom przepiękne bramki. Najpierw Abel Bretones popisał się spektakularnym trafieniem z dystansu. Następnie w odpowiedzi piękną bramkę zza pola karnego zdobył Lamine Yamal.

Ostatecznie FC Barcelona po raz pierwszy w tym sezonie musiała uznać wyższość rywala w rozgrywkach ligowych. Osasuna niespodziewanie, ale zasłużenie odniosła zwycięstwo (4:2) przed własną publicznością.

Robert Lewandowski spędził na murawie 70. minut, po czym został zmieniony przez Marca Casado. Polak zaliczył 23 kontakty z piłką i oddał dwa strzały w tym jeden w światło bramki. Ponadto wygrał 3 pojedynki w walce o piłkę oraz zaliczył 9 na 12 dokładnych podań.