Barcelona obroniła legendarny rekord. Wspaniała passa Realu Madryt przerwana

FC Barcelona wciąż dzierży rekord w liczbie meczów z rzędu bez porażki. Duma Katalonii w latach 2017-2018 nie przegrała 43 spotkań z rzędu. Real Madryt przerwał serię na 42 meczach pod rząd.

Piłkarze FC Barcelony
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze FC Barcelony

42 mecze z rzędu bez porażki Realu Madryt, Barcelona obroniła rekord

FC Barcelona nie dała większych szans Realowi Madryt w pierwszym El Clasico w sezonie 2024/2025. Blaugrana w drugiej połowie spotkania zdobyła aż cztery gole. Ostatecznie podopieczni Hansiego Flicka wygrali na Santiago Bernabeu (4:0).

Real Madryt i FC Barcelona dają nieśmiertelność piłkarską

Stawką sobotniego El Clasico był również rekord w liczbie spotkań bez porażki w rozgrywkach La Liga. Aktualnym rekordzistą jest Barcelona, która nie przegrała 43 meczów z rzędu w latach 2017-2018. Blisko wyrównania tego osiągnięcia był Real Madryt. Królewscy jak dotąd mieli na swoim koncie 42 mecze bez porażki. W przypadku każdego innego wyniku niż porażka zespół Carlo Ancelottiego wyrównałby wynik największego rywala.

Barcelona dzięki zwycięstwu w klasyku obroniła rekord i wciąż dzierży miano najdłużej niepokonanej drużyny w La Liga.

Po hicie 11. kolejki La Liga podopieczni Hansiego Flicka zyskali przewagę nad Realem Madryt w tabeli. Obecnie zajmują 1. miejsce z dorobkiem 30 punktów. Królewscy w 11 meczach uzbierali o 6 oczek mniej. W najbliższym meczu Barcelona zmierzy się w derbach miasta z Espanyolem. Z kolei Królewscy staną do rywalizacji z Valencią.

Warto wspomnieć, że piłkarzem meczu Real Madryt – Barcelona został Robert Lewandowski. Polak zdobył dwie bramki i ma już 14 goli w klasyfikacji strzelców La Liga.