Polka z golem i nagrodą gracza meczu! Cudowna bramka w starciu o puchar [WIDEO]

W meczu o Puchar Gampera w rywalizacji kobiet doszło do starcia FC Barcelona - Milan. Znakomity występ zanotowała Ewa Pajor, a pięknym trafieniem popisała się Alexia Putellas.

Ewa Pajor (FC Barcelona - AC Milan)
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Ewa Pajor (FC Barcelona - AC Milan)

Pajor otwiera wynik, Barcelona wygrywa

Ewa Pajor w lecie zamieniła zmieniła klubowe barwy. Nowym pracodawcą reprezentantki Polski jest FC Barcelona, która pozyskała ją z Wolfsburga. 27-latka ma już za sobą trzy mecze w koszulce Blaugrany – wszystkie towarzyskie. W premierowym starciu z Hoffenheim zdobyła bramkę, a jej ekipa pokonała Niemki aż 5:1. Drugim spotkaniem Barcy Femení był pojedynek z Montpellier (5:0 i dublet Pajor), a trzecim potyczka o Puchar Gampera.

Mecz zaplanowano na Estadi Johan Cruyff, a rywalkami Dumy Katalonii była ekipa AC Milan Women. Gospodynie otworzyły wynik w 18. minucie za sprawą celnej główki Ewy Pajor. Polka strzałem z bliskiej odległości zamknęła wrzutkę kierowaną z prawego skrzydła.

W 90. minucie marzenia włoskiego zespołu ostatecznie rozwiała Alexia Putellas. Dwukrotna zdobywczyni Złotej Piłki (2021 i 2022) zauważyła wysoko ustawioną bramkarkę rywalek i pokusiła się o uderzenie z dystansu. Strzał oddany z granicy koła środkowego zaskoczył Laurę Giuliani, która nie miała szans na skuteczną interwencję.

Ostatecznie Barcelona wygrała 2:0 i sięgnęła po Puchar Gampera. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Ewę Pajor.