Barcelona ze skromnym zwycięstwem. Lewandowski znów kluczowy [WIDEO]

FC Barcelona wygrała 1:0 z Getafe w meczu 7. kolejki La Ligi. Bohaterem Dumy Katalonii został Robert Lewandowski, czyli autor jedynego gola w tym spotkaniu.

Jules Kounde i Robert Lewandowski
ZUMA Press, Inc. / Alamy Na zdjęciu: Jules Kounde i Robert Lewandowski

Lewy nie przestaje strzelać, Barca wciąż niepokonana

W środowy wieczór byliśmy świadkami meczu między Barceloną a Getafe w ramach 7. kolejki La Ligi. Duma Katalonii oczywiście zdominowała niżej notowanego przeciwnika, stworzyła sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych, ale na Estadio Olimpico Lluis Companys obejrzeliśmy tego dnia tylko jednego gola, którego autorem był nie kto inny jak będący w świetnej formie Robert Lewandowski.

W 19. minucie kapitan reprezentacji Polski odnalazł się w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał stojącego między słupkami gości Davida Sorię. Kilkanaście minut później 36-letni napastnik po raz drugi trafił do siatki, lecz tym razem był spalony, więc sędzia nie mógł uznać tej bramki. Zatem Lewy z siedmioma golami na koncie umocnił się na fotelu lidera klasyfikacji najlepszych strzelców ligi hiszpańskiej.

Mimo problemów w końcówce, podopieczni Hansiego Flicka ostatecznie dowieźli skromne prowadzenie do ostatniego gwizdka, z czego można wywnioskować, że mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla gospodarzy. FC Barcelona w obecnej kampanii hiszpańskiej ekstraklasy jest niepokonana, zainkasowała łącznie 21 punktów i pozostaje na czele ligowej tabeli. Real Madryt traci cztery oczka do katalońskiego zespołu.

FC Barcelona – Getafe CF 1:0 (1:0)

1:0 Robert Lewandowski 19′