Barcelona znowu zagrała koncert. Lewandowski ustrzelił hat-tricka! [WIDEO]

FC Barcelona pokonała na wyjeździe Deportivo Alaves (3:0) w meczu 9. kolejki La Ligi. Bohaterem Dumy Katalonii został nie kto inny jak Robert Lewandowski, który ustrzelił dzisiaj hat-tricka. W obecnym sezonie polski napastnik zdobył już aż 12 bramek.

Piłkarze Barcelony
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Barcelony

Barcelona zmiażdżyła Alaves. Lewandowski nie zwalnia tempa

W niedzielny wieczór FC Barcelona zmierzyła się na wyjeździe z Deportivo Alaves w meczu 9. kolejki La Ligi. Duma Katalonii już w pierwszej połowie dzisiejszego spotkania pokazała miejsce w szeregu zdecydowanie niżej notowanemu rywalowi.

Barca objęła prowadzenie w 7. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał świetne dogranie Raphinhi i uderzeniem głową pokonał bramkarza gospodarzy, Antonio Siverę.

Nie minęło pół godziny, a nasz napastnik miał już na swoim koncie klasycznego hat-tricka. W 22. minucie Robert Lewandowski ponownie otrzymał znakomite podanie od Raphinhi i nie pomylił się w dogodnej sytuacji. Brazylijczyk zaliczył więc swoją drugą asystę, a Polak zdobył drugą bramkę w niedzielnym pojedynku. Dziesięć minut później 36-letni snajper dołożył trzecie trafienie, przy którym ostatnie podanie tym razem zanotował Eric Garcia.

Druga połowa nie przyniosła nam zbyt wielu emocji. Deportivo Alaves starało się strzelić gola kontaktowego, ale FC Barcelona kontrolowała grę. Zatem ekipa prowadzona przez Hansiego Flicka pozostanie na fotelu lidera La Ligi, mając 3 punkty przewagi nad Realem Madryt. Natomiast Robert Lewandowski umocnił się na pozycji najskuteczniejszego zawodnika ligi hiszpańskiej. Lewy może pochwalić się 10 bramkami w samej lidze.

Deportivo Alaves – FC Barcelona 0:3 (0:3)

0:1 Robert Lewandowski 7′

0:2 Robert Lewandowski 22′

0:3 Robert Lewandowski 32′