FC Barcelona pokonała Athletic Bilbao 2:1 w hitowym meczu 2. kolejki La Ligi. Bohaterem Dumy Katalonii ponownie został Robert Lewandowski, który wpisał się na listę strzelców w 75. minucie. Lewy w tym sezonie zdobył już trzy bramki.

Robert Lewandowski
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy / Eleven Sports Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Barcelona lepsza od Athletiku. Lewandowski kluczowy

FC Barcelona w sobotę wieczorem zmierzyła się na własnym stadionie z Athletikiem Bilbao w hitowym meczu 2. kolejki La Ligi. Dzisiejsze spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka sytuacji już na początku starcia. Duma Katalonii dopięła swego w 24. minucie, gdy na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Lamine Yamal. Młody Hiszpan, któremu pomógł rykoszet, dał prowadzenie Blaugranie.

Po chwili, bo w 27. minucie, do wyrównania mógł doprowadzić Nico Williams. Największa gwiazda gości jednak nieznacznie się pomyliła, a piłka poleciała tuż obok słupka. Robert Lewandowski pokazał się w 37. minucie, kiedy także uderzył w obramowanie bramki. Kapitan reprezentacji Polski próbował pokonać golkipera z ostrego kąta, więc miał trudne zadanie. Lewy kilka minut później domagał się podyktowania rzutu karnego dla Barcelony.

Robert Lewandowski był faulowany, ale wcześniej doszło do przewinienia również w drugim polu karnym. Zatem w tym przypadku zdecydowała kolejność wydarzeń i to Athletic Bilbao otrzymał jedenastkę. Oihan Sancet się nie pomylił – w 42. minucie pokonał Marca-Andre ter Stegena – wyrównując stan gry. Następnie wybrzmiał gwizdek na przerwę.

Po zmianie stron polski napastnik miał kolejne okazje – w 57. minucie po raz drugi trafił w słupek, a w 64. minucie strzał naszego rodaka zatrzymał Alex Padilla. Co się odwlecze, to nie uciecze – Robert Lewandowski postawił na swoim w 75. minucie. Gwiazdor Dumy Katalonii świetnie przymierzył z bliskiej odległości i tym samym gospodarze odzyskali prowadzenie.

Jak się później okazało, wynik meczu nie uległ już zmianie, co oznacza, że FC Barcelona ostatecznie pokonała Athletic Bilbao 2:1. Barca z kompletem punktów jest w czubie tabeli La Ligi. Lewy znakomicie rozpoczął więc nowy sezon – po dwóch kolejkach ma na swoim koncie trzy gole, dzięki czemu prowadzi w klasyfikacji strzelców hiszpańskiej ekstraklasy.

FC Barcelona – Athletic Bilbao 2:1 (1:1)

1:0 Lamine Yamal 24′

1:1 Oihan Sancet (rzut karny) 42′

2:1 Robert Lewandowski 75′