Ancelotti zmieni pozycję Mbappe? Włoch zabrał głos w sprawie

Real Madryt wygrał w meczu drugiej kolejki La Liga z Realem Valladolid. Premierowe zwycięstwo Królewskich w nowej kampanii podsumował trener Carlo Ancelotti.

Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti po spotkaniu Real Madryt – Real Valladolid

Real Madryt po remisie z Mallorką w pierwszej kolejce ligi hiszpańskiej wrócił na zwycięski szlak w niedzielę. Los Blancos w pokonanym polu zostawili Real Valladolid (3:0). Na temat zawodów wypowiedział się szkoleniowiec giganta La Liga.

– Powinniśmy się cieszyć, gdy wygrywamy, biorąc pod uwagę trudności, z jakimi się spotkaliśmy. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Byliśmy zbyt miękcy w posiadaniu piłki i graliśmy w wolnym tempie. Druga połowa była znacznie bardziej aktywna. Byliśmy mobilni i szybko operowaliśmy piłką – mówił trener Carlo Ancelotti cytowany przez Markę.

Nie brakuje opinii, że Kylian Mbappe powinien grać w Realu na zmienionej pozycji. Na ten temat szkoleniowiec Królewskich też się wypowiedział. – Nie, wcale nie. To fantastyczny napastnik. Bardzo szybki, dobrze porusza się bez piłki, miał trzy, cztery szanse. Na tej pozycji będzie strzelał gole jak zawsze. Nie sądzę, że powinien być umieszczany na lewym skrzydle, zdobędzie bramkę, grając na środku – przekonywał Włoch.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Ekstraklasą

Jedną z kluczowych postaci w niedzielnym starciu był dla madryckiej drużyny Endrick. W jego kierunku Ancelotti nie szczędził pochwał. – Ma duży potencjał i pokazał swoje umiejętności przy okazji zdobywania bramek. Jest bardzo szybki z piłką i bardzo mocny w wykończeniu. Jest środkowym napastnikiem w polu karnym i w ciasnych przestrzeniach jest bardzo, bardzo niebezpieczny – powiedział Włoch.

Real w ramach trzeciej kolejki zagra na wyjeździe. Zmierzy się wówczas z Las Palmas. Mecz odbędzie się 29 sierpnia o godzinie 21:30.