Ancelotti wybrał kapitana na El Clasico. To on poprowadzi Real Madryt

Real Madryt w sobotę wieczorem zmierzy się z FC Barceloną w El Clasico. Jak donosi dziennik Marca decyzją Carlo Ancelottiego kapitanem Królewskich w tym meczu będzie Lucas Vazquez.

Carlo Ancelotti
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Carlo Ancelotti

Lucas Vazquez kapitanem Realu Madryt w El Clasico

Real Madryt w środku tygodnia dokonał niesamowitego powrotu w Lidze Mistrzów. Podczas spotkania z Borussią Dortmund przegrywali do przerwy 0:2, lecz odrobili straty i wygrali z nawiązką. Ostatecznie rywalizacja w europejskich pucharach zakończyła się wynikiem (5:2).

Real Madryt i FC Barcelona dają nieśmiertelność piłkarską

Po wspaniałym zwycięstwie Carlo Ancelotti i spółka przed własną publicznością zmierzą się z FC Barceloną w El Clasico. Będzie to pierwsze bezpośrednie spotkanie obu drużyn w sezonie 2024/2025. Jak już wiadomo ze względu na kontuzję w spotkaniu nie wystąpi Dani Carvajal. Pod nieobecność reprezentanta Hiszpanii funkcję kapitana w legendarnym klasyku będzie pełnił inny zawodnik.

Jak informuje dziennik Marca wybór Carlo Ancelottiego padł na Lucasa Vazqueza. Hiszpan to 33-letni prawy obrońca, który z Realem Madryt związany jest od siedemnastu lat. W tym sezonie doświadczony piłkarz już dwukrotnie miał zaszczyt założyć opaskę kapitańską. Było to podczas meczów z Alaves i Celtą Vigo w rozgrywkach La Liga.

Jak dotąd Lucas Vazquez rozegrał w tym sezonie 11 spotkań, w których zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Łącznie spędził na murawie 444 minuty. Real Madryt po 10. kolejkach zajmuje w lidze 2. miejsce z dorobkiem 24 punktów. Do prowadzącej w tabeli FC Barcelony tracą tylko trzy oczka.