Zieliński wyróżnił debiutanta. Mówi, że to przyszłość reprezentacji

Reprezentacja Polski pokonała Ukrainę 3:1 w pierwszym meczu towarzyskim przed Euro 2024. Po spotkaniu z TVP Sport porozmawiał Piotr Zieliński.

Piotr Zieliński
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Zieliński wyróżnił Kacpra Urbańskiego. “To przyszłość reprezentacji”

Reprezentacja Polski zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w pierwszym meczu towarzyskim przed Euro 2024. Biało-czerwoni pokonali Ukrainę 3:1, a wszystkie bramki padły już w pierwszej połowie. Warto dodać, że Polacy nie zagrali najsilniejszym składem. Selekcjoner Michał Probierz dał szansę nieoczywistym kadrowiczom.

Jednym z zawodników, którzy mogli się podobać, bez wątpienia był Kacper Urbański. Debiutant zameldował się na boisku już w 2. minucie, po tym jak kontuzji doznał Arkadiusz Milik. Pomocnik Bolonii spędził na boisku blisko 60 minut.

Po spotkaniu w rozmowie z TVP Sport na temat zawodnika wypowiedział się Piotr Zieliński. Według pomocnika Urbański zanotował bardzo dobry debiut i będzie stanowił o sile kadry w kolejnych latach.

– Bardzo dobry debiut Urbańskiego. To przyszłość reprezentacji, nie bał się – skomentował Zieliński.

Gwiazdor Napoli, który niebawem ma zasilić Inter, odniósł się także do swojego trafienia. Z wypowiedzi można wywnioskować, że było to celowe wstrzelenie piłki w pole karne.

– Mój gol to taki centrostrzał, to są ciężkie piłki dla bramkarza. Fajnie, że wpadło – krótko odpowiadał “Zielu”.

Już w poniedziałek (10 czerwca) Polska zagra z Turcją. Będzie to ostatni sprawdzian przed Euro 2024, które rozpocznie się w przyszły piątek (14 czerwca).

Sprawdź: Kompromitacja Anglii, męczarnie Niemców! Giganci grali przed Euro 2024