Boniek wskazał problem kadry. Uderzył w piłkarzy wymownym porównaniem

Zbigniew Boniek określił problem reprezentacji Polski, używając wymownego porównania. Były prezes PZPN i znakomity piłkarz był gościem na kanale Prawda Futbolu.

Zbigniew Boniek
Sportimage Ltd / Alamy Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek uderzył w piłkarzy reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski przegrała z Chorwacją 0:1 w meczu 2. kolejki Ligi Narodów. W niedzielny wieczór (8 września) drużyna Michała Probierza wyraźnie odstawała od rywali i nie potrafiła znacząco zagrozić bramce Livakovicia. Taki występ kadry nie mógł podobać się kibicom, a eksperci nie szczędzili ostrych słów.

Głos na temat reprezentacji Polski zabrał również Zbigniew Boniek, który uderzył głównie w zawodników. Były prezes PZPN oraz znakomity piłkarz był gościem na kanale Prawda Futbolu.

– Naszym zawodnikom brakuje “pary”. Ja mówię tak: “Lepszy mały Fiat z pełnym bakiem, niż Ferrari bez benzyny”. W piłce musisz mieć siłę na 90 minut, żeby grać na sto procent. Ja widzę, że niektórzy nasi zawodnicy po sześćdziesięciu lub siedemdziesięciu minutach umierają na boisku. Ja tego nie rozumiem – mówił Boniek.

To jest twój zawód. Ty wiesz, że dostajesz za to duże pieniądze i ty musisz wszystko podporządkować, żeby nikt nigdy nie powiedział, że ty nie wytrzymasz 90 minut na boisku. A ja widzę, że nasi mają z tym problem – kontyunował.

Na drugi dzień Zbigniew Boniek na platformie X potwierdził swoje słowa oraz stanął w obronie Michała Probierza. Według niego selekcjoner w teorii wystawił dobry skład, ale za praktykę odpowiadają piłkarze.

Czytaj dalej: Modrić wyróżnił jednego z Polaków. “Był jednym z najgroźniejszych”

Czy zgadzasz się ze słowami Zbigniew Bońka?