Wpadka polskiej młodzieżówki. Kuriozalne błędy defensywy [WIDEO]

Młodzieżowa reprezentacja Polski mierzyła się z Macedonią Północną w towarzyskim spotkaniu w Radomiu. Drużyna Adama Majewskiego przegrała z niżej notowanym rywalem. Biało-Czerwoni dwukrotne fatalnie zachowali się w defensywie.

Polska - Macedonia Północna
Paweł Bejnarowicz / PressFocus Na zdjęciu: Polska - Macedonia Północna

Polska U21: zaskakująca porażka w Radomiu

Kadra Polski U21 przygotowuje się do kolejnej odsłony eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy. We wrześniu podopieczni Adama Majewskiego zgrają z Bułgaria, Kosowem i Niemcami. Po siedmiu kolejkach zajmują drugie miejsce w grupie D, tracąc jeden punkt do liderującej ekipy Die Mannschaft.

Jednym z etapów przygotować było towarzyskie starcie z Macedonią Północną. Wynik spotkania w Radomiu w 44. minucie otworzyli goście. Mario Iliewski najlepiej zachował się w naszym polu karnym i strzałem z bliskiej odległości pokonał Sławomira Abramowicza. Napastnik wykorzystał fatalne zachowanie polskiej defensywy. Ogromy błąd popełnił Patryk Peda.

Dwie minuty po zmianie stron Macedonia prowadziła już 2:0. Tym razem do kuriozalnej sytuacji dopuścili Maksymilian Pingot i Oliwier Zych. Podanie obrońcy Stali Mielec przeciął Luka Stankowski, który uprzedził niezdecydowanego golkipera.

W 84. minucie Polacy strzelili honorowego gola. Karol Borys popisał się indywidualną akcją, minął bramkarza rywali i posłał piłkę do pustej siatki.

Polska U21 – Macedonia Północna U21 1:2 (0:1)