Ekspert nie ma wątpliwości. W tym widzi kłopot reprezentacji Polski

Tomasz Hajto w programie "Cafe Euro Cast" przyznał, że są piłkarze reprezentacji Polski, którzy nie potrafią grać 90 minut tego, czego wymaga od nich trener. - Nie mają o co się obrażać, tylko trzeba przyjąć to na klatę - mówi ekspert "Polsatu Sport"

Tomasz Hajto i piłkarze reprezentacji Polski
PressFocus Na zdjęciu: Tomasz Hajto i piłkarze reprezentacji Polski

Tomasz Hajto: Trzeba grać skoncentrowanym i konsekwentnie

Reprezentacja Polski ma za sobą pierwszy podczas tegorocznych mistrzostw Europy w Niemczech. W spotkaniu rozgrywanym w Hamburgu, większą determinacją popisali się zawodnicy Holandii, którzy odwrócili losy meczu, pokonując Biało-czerwonych (2:1). Polacy w piątek zmierzą się z Austrią, która uległa Francji (0:1) po golu samobójczym. Porażka może przekreślić szanse na awans do fazy pucharowej.

Tomasz Hajto wskazał, że choć Austria posiada mniej rozpoznawalnych piłkarzy, to tworzy spójną drużynę, która działa jak pociąg, który jedzie od lewej do prawej i nikogo się nie boi. – U nas jest taki problem, że wystawiając skład, Michał Probierz już myśli, gdzie zrobić zmianę w przerwie i gdzie w 70. minucie. U nas niektórzy piłkarze nie potrafią grać 90 minut tego, czego wymaga od nich trener – stwierdził.

Probierz musi działać na żywym organizmie. I piłkarze nie mają o co się obrażać. Trzeba przyjąć to na klatę i grać skoncentrowanym i konsekwentnie, tak jak pokazali Austriacy – dodał.

Były reprezentant Polski zauważa, że obecnie panuje optymistyczne nastawienie po dobrym meczu, ale ostrzega przed możliwą zmianą nastrojów. – Obym się mylił. Teraz jest narracja, że zagraliśmy super i jest fajnie. Przegrywasz z Austrią i wówczas jest narracja, że znowu to samo, ostatni mecz o nic – podkreślił. Mecz Polska – Austria w najbliższy piątek (21 czerwca) o godzinie 18:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.