Dużo emocji w meczu Szkocja – Polska, decydujący cios w doliczonym czasie gry [WIDEO]

Reprezentacja Polski nigdy nie przegrała na Hampden Park i po czwartkowym meczu w Lidze Narodów UEFA ta statystyka jest wciąż aktualna. Biało-czerwoni jednak nie zachwycili.

Szkocja - Polska

Liga Narodów UEFA: Polska zwycięska na Hampden Park ze Szkocją

Reprezentacja Polski zaczęła nową misję w czwartkowy wieczór, mierząc się ze Szkotami w Lidze Narodów UEFA. Biało-czerwoni walczyli nie tylko o utrzymanie w Dywizji A, ale też dobry ranking przed losowaniem grup eliminacyjnych do mistrzostw świata. Ponadto polska ekipa zaczęła budowanie drużyny na kolejne ważne wydarzenia piłkarskie. Jednocześnie zespół Michała Probierza chciał zmazać plamę po nieudanych mistrzostwach Europy w Niemczech.

W pierwszej odsłonie rywalizacji reprezentacja Polski pod względem gry nie prezentowała się dobrze. Była w każdym razie skuteczna. Biało-czerwoni pierwszą bramkę zdobyli już w ósmej minucie. Przy całej akcji wyróżnił się Kacper Urbański, notujący ważny odbiór. Chwile później natomiast asystę zaliczył Robert Lewandowski, a bramkę po uderzeniu sprzed pola karnego zaliczył Sebastian Szymański.

Tymczasem tuż przed przerwą polska ekipa wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Po faulu na Nikoli Zalewski sędzia nie miał wątpliwości, że Biało-czerwonym należał się rzut karny. Jedenastkę wywalczoną przez piłkarza Romy na gola zamienił Robert Lewandowski i na przerwę w lepszych nastrojach udał się zespół Michała Probierza, mając dwubramkową zaliczkę po oddaniu dwóch celnych strzałów.

Po zmianie stron polska drużyna zaczęła drugą połową w najgorszym możliwy stylu. Była bez energii. Gospodarze natomiast zagrali z determinacją i pasją, a efektem tego było kontaktowe trafienie autorstwa Billy’ego Gilmoura. Tym samym w polskim zespole zaczęło się robić nerwowo.

Trzynaście minut przed końcem podstawowego czasu gry do wyrównania doprowadził z kolei Scott McTominay. Tym samym reprezentacja Polski roztrwoniła przewagę wypracowaną w pierwszych trzech kwadransach rywalizacji. W doliczonym czasie gry decydujący cios zadał natomiast rywalom Zalewski i ekipa Probierza wywalczyła cenne zwycięstwo (3:2). W następnej kolejce Szkoci na wyjeździe zmierzą się z Portugalią. Biało-czerwonych czeka natomiast spotkanie w Osijek z Chorwacją.

Szkocja – Polska 2:3 (0:2)
0:1 Sebastian Szymański 8′
0:2 Robert Lewandowski 44′ (k.)
1:2 Billy Gilmour 46′
2:2 Scott McTominay 77′
2:3 Nicola Zalewski 90+7′ (k.)

Reprezentacja Polski może namieszać w Lidze Narodów w tym roku?