Sześć goli w meczu Polski. Jeden efektowny, jeden kuriozalny [WIDEO]

Polska - Turcja to spotkanie drużyn do lat 20 w ramach Elite League. W meczu w Łomży padło sześć bramek. Jedna z nich po efektownej akcji, inna - po kuriozalnej interwencji.

Polska - Turcja
Michał Kość / PressFocus, TVP Sport Na zdjęciu: Polska - Turcja

Polska lepsza od Turcji

Polska U-20 ma za sobą już pięć spotkań w 2024 roku w rozgrywkach Elite League, a więc towarzyskim turnieju dla europejskich reprezentacji. Podopieczni Miłosza Stępińskiego w marcu przegrali z Anglią aż 1:5 i zremisowali 1:1 z Rumunią, natomiast we wrześniu ulegli Portugalii 1:2 Na październik zaplanowano dwa spotkania z Niemcami i z Turcją.

W piątek 11 października Biało-Czerwoni zmierzyli się z młodzieżową ekipą Die Mannschaft i zaliczyli porażkę 1:3. Cztery dni później czekała ich rywalizacja z Turcją w Łomży. Już w 6. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia głową w wykonaniu Jana Ziółkowskiego. Siedem minut później Wiktor Nowak podwyższył wynik po efektownej akcji zespołowej.

Turcja do gry wróciła w 21. minucie. Udało jej się to dzięki… Maciejowi Kikolskiemu i Jordanowi Majchrzakowi. Golkiper tak niefortunnie wypiąstkował piłkę, że trafił nią w głowę napastnika Legii. Futbolówka wylądowała w siatce zdezorientowanego bramkarza Radomiaka. W 39. minucie goście wyrównali po strzale z rzutu karnego.

Po zmianie stron Polacy zaliczyli szybką pobudkę i już w 49. minucie Dariusz Stalmach pokonał Deniza Ertasa. W 70. minucie Jan Żuberek wykorzystał jedenastkę i ustalił wynik meczu na 4:2. Kolejne spotkanie w ramach Elite League 15 listopada Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami.