Polki bliżej awansu na Euro 2025. Cenne zwycięstwo w barażach [WIDEO]

Reprezentantki Polski pokonały Rumunki 2:1 w pierwszym meczu półfinałowym baraży o awans na Mistrzostwa Europy kobiet, które odbędą się w 2025 roku. Autorami bramek dla ekipy Biało-Czerwonych były Natalia Padilla oraz Ewa Pajor.

Reprezentantki Polski
Piotr Front / Alamy Na zdjęciu: Reprezentantki Polski

Polska lepsza od Rumunii. Ewa Pajor wykorzystała rzut karny

W piątek wieczorem na Stadionul National Arcul de Triumf byliśmy świadkami meczu między Rumunkami a Polkami w ramach półfinału baraży o awans na Mistrzostwa Europy 2025. Pierwsza odsłona rywalizacji padła łupem naszych rodaczek, które wygrały 2:1 i tym samym są bliżej kwalifikacji na upragnione Euro.

Reprezentantki Rumunii lepiej rozpoczęły dzisiejsze spotkanie, gdyż objęły prowadzenie już w 18. minucie, kiedy do siatki trafiła Ioana Balaceanu. Podopieczne Niny Patalon obudziły się jednak po zmianie stron. W 73. minucie stan gry wyrównała Natalia Padilla, a w samej końcówce rzut karny wykorzystała niezawodna Ewa Pajor.

Warto docenić doskonałą postawę Kingi Szemik, która w 55. minucie obroniła jedenastkę wykonywaną przez Florentinę Olarę-Spanu. Ponadto nasze rywalki kończyły pojedynek w dziesiątkę, ponieważ w 88. minucie czerwoną kartką ukarana została Maria Ficzay.

Zespół Biało-Czerwonych jest więc w bardzo dobrej sytuacji przed rewanżem, który odbędzie się w najbliższy wtorek, 29 października o godzinie 18:00. Mecz zostanie rozegrany na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. W ewentualnym finale zagramy ze Słowenkami lub Austriaczkami. Ich pierwsze starcie zakończyło się bardzo pewną wygraną Austrii 3:0.

Rumunia – Polska 1:2 (1:0)

1:0 Ioana Balaceanu 18′

1:1 Natalia Padilla 73′

1:2 Ewa Pajor (rzut karny) 89′