Polska zagra w finale baraży! Estonia rozbita na Stadionie Narodowym [NA ŻYWO]

Reprezentacja Polski zmierzy się w czwartek z Estonią. Stawką tego spotkania będzie awans do finału baraży o grę na Euro 2024.

Reprezentacja Polski
PressFocus Na zdjęciu: Reprezentacja Polski

Polska – Estonia na żywo

Reprezentację Polski czeka jeden z ważniejszych tygodni w ostatnich latach. Najbliższe dni zdecydują o tym, czy Biało-czerwoni zagrają na Euro 2024. Podopieczni Michała Probierza rywalizację w barażach rozpoczną od pojedynku z Estonią. W przypadku zwycięstwa, o wyjazd na Mistrzostwa Europy zmierzą się ze zwycięzcą pary Walia – Finlandia.

Reprezentacja Polski pokonała Estonię 5:1. Tym samym meldujemy się w finale baraży.

90+1′ – Koniec meczu!

86′ – Spore zamieszanie w polu karnym Estonii

Reprezentacja Polski miała na szóste trafienie. W polu karnym Estonii powstało zamieszanie, z którym ostatecznie radzą sobie jej defensorzy.

84 – Wściekłość Wojciecha Szczęsnego

79′ – Tracimy gola

Estończycy zaskoczyli naszą defensywę. Martin Vetkal pokonał Wojciecha Szczęsnego. 5:1.

78′ – Pogrom! Szymański podwyższa wynik na 5:0

Rozpoczął odbiorem akcje Sebastian Szymański i ją zakończył golem. Asystę przy trafieniu pomocnika Fenerbahce zaliczył Nicola Zalewski.

75′ – Samobójcze trafienie Estończyków. 4:0!

Fantastyczny rajd prawą flanką wykonał Nicola Zalewski. Piłkarz Romy posłał płaskie podanie w pole karne, które do własnej bramki wpakował Karol Mets.

73′ – Trzy zmiany w reprezentacji Polski

Michał Probierz postanowił dokonać aż trzech zmian w składzie. Na placu gry zameldowali się Sebastian Szymański, Adam Buksa oraz Jakub Moder, a boisko opuścili Karol Świderski, Piotr Zieliński i Jakub Piotrowski.

70′ – Do trzech razy sztuka, Piotrowski na 3:0!

Trzecie uderzenie z dystansu Jakuba Piotrowskiego i wreszcie piłka wpadła do siatki. Kapitalny strzał pomocnika Ludogorca! 3:0!

69′ – Potężne uderzenie Lewandowskiego, Hein interweniuje

Niezwykle groźnym uderzeniem z dystansu popisał się Robert Lewandowski. Jednak uderzenie naszego kapitana zatrzymał Hein.

65′ – Trzymamy kciuki za zdrowie Casha

63′ – Lewandowski z woleja

Robert Lewandowski próbował zaskoczyć bramkarza Estonii uderzeniem z woleja. Polak dobrze złożył się do strzału, ale trafił piłką w jednego z kolegów.

60′ – Gol Zielińskiego [WIDEO]

59′ – Nicola Zalewski niczym Leszek Milewski

56′ – Była szansa na trzecią bramkę. Hein górą w starciu z Lewandowskim

Zamieszanie w polu karnym Estończyków. Najlepiej odnalazł się Robert Lewandowski, który stanął oko w oko z bramkarzem rywali. Finalnie Hein wyszedł z tego starcia zwycięsko.

54′ – Chwile grozy w reprezentacji Polski

Matty Cash, krótko po tym jak pojawił się na boisku, zgłosił problemy zdrowotne. Piłkarz Aston Villi natychmiastowo został zmieniony. Na placu gry pojawił się Tymoteusz Puchacz.

53′ – Głosy zachwytu nad Zalewskim

50′ – Piotr Zieliński podwyższa prowadzenie!

Fantastyczna akcja Nicoli Zalewskiego została sfinalizowana golem Piotra Zielińskiego. Piłkarz Romy posłał idealne dośrodkowanie na głowę naszego pomocnika, który z najbliższej odległości wbił futbolówkę do bramki. 2:0!

49′ – Kolejne dośrodkowanie Zalewskiego. Estończycy na posterunku

Kolejnym rajdem na lewej stronie flanki popisał się Nicola Zalewski.

46′ – Zaczynamy drugą połowę

Arbiter Slavko Vincic zagwizdał właśnie początek drugiej połowy. Do przerwy Polacy prowadzą z Estonią 1:0.

Zmiana w reprezentacji Polski

Boisko w przerwie opuścił Przemysław Frankowski. Strzelca gola zastąpił Matty Cash.

Wpadaj na domówkę z Goalem

Przypominamy, że na naszym youtubowym kanale trwa transmisja na żywo ze spotkania Polska – Estonia. Dziś mamy doborowe towarzystwo z udziałem Leszka Milewskiego, Jakuba Olkiewicza, Juliusza Sipiki oraz Wojciecha Pieli.

Trafienie Przemysława Frankowskiego [WIDEO]

Rożnica klas w pierwszej połowie

Koniec pierwszej odsłony

Slavko Vincic spojrzał na zegarek i zagwizdał koniec pierwszej połowy. Polacy schodzą do szatni w dobrych humorach, bowiem prowadzą z Estonią 1:0. Trafieniem w 22. minucie popisał się Przemysław Frankowski.

45′ – Próba strzału z dystansu Zielińskiego

Groźny strzał z okolicy 16. metra oddał Piotr Zieliński. Finalnie piłka po strzale pomocnika Napoli nieznacznie minęła poprzeczkę.

43′ – Celny strzał Lewandowskiego

Robert Lewandowski łatwo obrócił się z piłką w polu karnym. Nasz kapitan oddał celny strzał, który finalnie wylądował w rękawicach bramkarza rywali.

41′ – Tymczasem w Cardiff…

Reprezentacja Walii prowadzi już 2:0 z Finlandią. Wynik spotkania podwyższył Neco Williams.

36′ – Wyjątkowe wsparcie Lewandowskiego

Nasz kapitan wychodził na murawę w obecności swojej córki – Klary.

35′ – Jeszcze raz Piotrowski. Hein jednak interweniuje

Jakub Piotrowski postanowił jeszcze raz zaskoczyć estońskiego bramkarza uderzeniem z dystansu. Tym razem Polak oddał celny strzał, ale Hein był na posterunku.

31′ – Trwa dominacja Polaków. Estończycy zmuszeni do zmiany

Przewaga reprezentacji Polski jest aż nadto widoczna. Tymczasem Estończycy dokonują zmiany. Tamm został zastąpiony Hussarem.

27′ – Czerwona kartka! Estonia gra w osłabieniu

Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Paskotsi. Dwukrotnie na kartonik obrońca Estonii sfaulował Nicolę Zalewskiego.

22′ – Jest 1:0! Frankowski autorem gola

Kryminał w obronie Estonii wykorzystał Przemysław Frankowski. Piłkarz Lens uderzeniem zewnętrzną częścią stopy uszczęśliwił Polaków. 1:0!

20′ – Było tak blisko…

Jakub Piotrowski oddał groźny strzał z dystansu. Finalnie futbolówka nieznacznie minęła słupek.

18′ – Ciekawa akcja Polaków. Świderski tylko w boczną siatkę

Nicola Zalewski posłał górne podanie w pole karne. Piłka znalazła się pod nogą Karola Świderskiego, ale nasz napastnik uderzył w boczną siatkę bramki.

15′ – Statystyka podań mówi wszystko

Kwadrans rywalizacji za nami, a reprezentacja Polski ma wymienionych już 109 podań. Tymczasem nasi rywale mają ich na koncie zaledwie… 6.

12′ – Walijczycy rozpoczęli strzelanie

Reprezentacja Walii już w trzeciej minucie objęła prowadzenie w spotkaniu barażowym z Finlandią. Na listę strzelców wpisał się David Brooks. Warto przypomnieć, że jeśli Polacy wygrają dziś z Estonią, to we wtorek zmierzą się ze zwycięzcą tej rywalizacji.

11′ – Groźny strzał Karola Świderskiego

Przemysław Frankowski posłał dośrodkowanie na głowę Karola Świderskiego. Uderzenie naszego napastnika jednak nieznacznie minęło poprzeczkę.

7′ – Dośrodkowanie Zalewskiego wylądowało na poprzeczce

Nicola Zalewski próbował posłać górną piłkę na głowę kolegi. Podanie piłkarza Romy było jednak dalekie od celu. Futbolówką finalnie otarła się o poprzeczkę.

6′ – Techniczny błąd Slisza. Kontrują Estończycy

Prosty błąd w środkowej strefie boiska popełnił Bartosz Slisz. Estończycy ruszyli z kontrą, jednak Polscy defensorzy łatwo sobie z nią poradzili.

3′ – Pierwszy celny strzał reprezentacji Polski

Piotr Zieliński oddał groźny strzał na bramkę, ale golkiper rywali stał na posterunku.

20:45 – Mazurek Dąbrowskiego odśpiewany. Pierwszy gwizdek Slavko Vincicia rozbrzmiał. Zaczynamy…

20:40 – Wyjściowe jedenastki pojawiły się już na murawie Stadionu Narodowego. Pora na hymny!

20:30 – Koniec rozgrzewki. Reprezentanci Polski zbiegają do szatni. Do meczu pozostał kwadrans

20:20 – Wysokie zwycięstwo Polski? Redaktor Goal.pl ma inne zdanie

20:15 – Dziesiąte spotkanie Polski z Estonią. Bilans na korzyść “Biało-Czerwonych”

Do tej pory dziewięciokrotnie reprezentacja Polski rywalizowała z Estonią. Siedem spotkań zakończyło się na korzyść “Biało-Czerwonych”. Padł jeden remis, a także raz zwyciężyli nasi dzisiejsi rywale.

20:00 – Jesteśmy już na Stadionie Narodowym

19:45 – Domówka z Goal.pl na żywo

Spotkanie reprezentacji Polski z Estonią możesz obejrzeć w doborowym towarzystwie. Na naszym youtubowym “Goal pl” kanale trwa transmisja na żywo, w której biorą udział Tetrycy – Leszek Milewski oraz Jakub Olkiewicz – Juliusz Sipika, a także Wojciech Piela.

19:40 – Estończycy odkryli karty. Były zawodnik Liverpoolu zagra od pierwszych minut

Warto wspomnieć, że selekcjoner reprezentacji Estonii dziś nie może skorzystać z kontuzjowanego Konstantina Vasiljewa. W składzie za to znalazł się m.in. Ragnar Klavan, który w przeszłości występował w Liverpoolu.

Skład Estonii:

Hein – Kallaste, Mets, Klavan, Tamm, Paskotsi, Soomets, Vetkal, Palumets, A.M. Tamm, Jurgens.

19:30 – Poznaliśmy wyjściowy skład reprezentacji Polski. Są niespodzianki!

Michał Probierz wybrał najlepszą możliwą jedenastkę na mecz z Estonią. W składzie znalazł się m.in. Paweł Dawidowicz, który w ostatnim spotkaniu ligowym doznał kontuzji. Od pierwszej minuty nie zobaczymy choćby Matty’ego Casha, którego na prawym wahadle zastąpi Przemysław Frankowski.

Wyjściowy skład:

Szczęsny – Dawidowicz, Bednarek, Kiwior – Frankowski, Slisz, Piotrowski, Zalewski – Zieliński, Świderski – Lewandowski

19:15 – Opta wyliczyła, jak zakończy się dzisiejszy mecz. Procenty mówią jasno

19:00 – Probierz pominął czterech piłkarzy

Selekcjoner reprezentacji Polski wczoraj był zmuszony skreślić czterech piłkarzy. W kadrze meczowej na dzisiejszy mecz nie znaleźli się Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz, Dominik Marczuk oraz Damian Szymański.

18:43 – “Czy teraz ujrzymy w pełni pomysł selekcjonera na grę reprezentacji Polski?

W naszym serwisie Goal.pl ukazał się tekst Michała Zachodnego przed spotkaniem Polski z Estonią. Dziennikarz wziął pod lupę m.in. Jakuba Kiwiora czy Sebastiana Szymańskiego.

18:18 – Ciekawostka z obozu Estonii

18:00 – Dzisiaj mecz Polska – Estonia

Reprezentacja Polski po zajęciu trzeciego miejsca w swojej eliminacyjnej grupie jest zmuszona do gry w barażach o awans na Euro 2024. W pierwszym z nich Biało-czerwoni zmierzą się na Stadionie Narodowym w Warszawie z Estonią. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:45.