Lewandowski, Zieliński i Szymański po badaniach. Wiadomo, co z ich zdrowiem

Robert Lewandowski, Piotr Zieliński i Sebastian Szymański narzekali na lekkie urazy po meczu ze Szkocją. Jak twierdzi portal TVP Sport, cała trójka jest gotowa, aby zagrać w niedzielę z Chorwacją.

Robert Lewandowski i Piotr Zieliński
Mikołaj Barbanell / Alamy Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Piotr Zieliński

Probierz będzie mógł skorzystać z liderów w meczu z Chorwacją

Reprezentacja Polski w czwartek mierzyła się w Glasgow ze Szkocją w 1. kolejce Ligi Narodów. Biało-czerwoni, choć stracili w drugiej połowie dwubramkowe prowadzenie, to ostatecznie dzięki bramce z rzutu karnego wygrali (3:2). Decydującą jedenastkę najpierw wywalczył, a następnie wykorzystał Nicola Zalewski, który rozgrywał bardzo dobre zawody w czwartkowy wieczór.

W trakcie spotkania Michał Probierz zdecydował się zdjąć z boiska trzech kluczowych zawodników kadry. Jako pierwszy plac gry w 72. minucie opuścił Robert Lewandowski. Następnie w 82. minucie boisko opuścili Piotr Zieliński i Sebastian Szymański. Selekcjoner naszej kadry w pomeczowych rozmowach z dziennikarzami podkreślał, że były to zmiany wymuszone. Natomiast nowe informacje ws. stanu zdrowia gwiazd reprezentacji Polski przekazał Mateusz Miga z portalu TVP Sport.

Według dziennikarza Lewandowski, Zieliński i Szymański w piątek odwiedzili lekarza, aby przejść konieczne badania. Mimo że na tę chwilę nie pojawiła się oficjalna informacja, to Mateusz Miga poinformował, że z nieoficjalnych wieści wynika, iż cała trójka powinna być gotowa, aby wystąpić podczas niedzielnego spotkania z reprezentacją Chorwacji.

Po pierwszej kolejce w Lidze Narodów biało-czerwoni zajmują 1. miejsce w grupie z identycznym dorobkiem punktowym co Portugalia. Cristiano Ronaldo i spółka w swoim meczu wygrali z Chorwacją (2:1).