Lewandowski też ukąsił Szkotów, egzekucja na chłodno [WIDEO]

Robert Lewandowski zdobył bramkę na 2:0 ze Szkocją w meczu Ligi Narodów UEFA. Kapitan Biało-czerwonych pewnie wykorzystał rzut karny, notując swoje 84. trafienie w kadrze.

Robert Lewandowski

Szkocja – Polska: Biało-czerwoni z dwubramkową zaliczką

Robert Lewandowski w pierwszej połowie czwartkowej rywalizacji ze Szkocją był wartością dodaną reprezentacji Polski. Napastnik FC Barcelony zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu, które było udziałem Sebastiana Szymańskiego. Z kolei tuż przed przerwą zdobył bramkę na 2:0 dla ekipy Michała Probierza. Lewy wykorzystał jedenastkę, notując swoje 84. trafienie w koszulce z orzełkiem na piersi. Godne uwagi jest to, że tym razem doświadczony zawodnik odszedł do egzekwowania rzutu karnego na dwa tempa.

36-letni napastnik rozegrał w czwartkowy wieczór swój 153. mecz w drużynie narodowej. Lewandowski debiut w reprezentacji Polski zaliczył we wrześniu 2008 roku. W rywalizacji ze Szkocją zawodnik zdobył bramkę w drugim kolejnym spotkaniu, bo skierował piłkę do siatki także w pożegnalnym występie Biało-czerwonych przeciwko Francji (1:1).

W trakcie wrześniowego zgrupowania reprezentacja Polski miała zaplanowane dwa spotkania. Oprócz potyczki ze Szkocją na Hampdem Park w Glasgow ekipę Michała Probierza czeka też starcie z Chorwacją. Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 20:45 w Osijek. Areną zmagań obu ekip będzie Opus Arena, mogąca pomieścić ponad 13 tysięcy widzów.