Kontrowersja w meczu Polska – Austria, Zieliński był wściekły

Reprezentacja Polski chcąc przedłużyć swoje nadzieje na awans do fazy pucharowej Euro 2024, musiała wygrać z Austrią. Tymczasem sędzia nie pomagał Biało-czerwonym,

Piotr Zieliński

Reprezentacja Polski powinna otrzymać rzut karny? Kontrowersja w meczu Polska – Austria

Reprezentacja Polski do potyczki z Austrią przystępowała z dużymi nadziejami. Po niezłym występie przeciwko Holandii apetyty wśród kibiców Biało-czerwonych wzrosły. Mimo że ekipa Michała Probierza przegrał (1:2).

Kolejny występ reprezentacja Polski na Euro 2024 zaliczyła w piątkowe popołudnie na monumentalnym Olympiastadion w Berlinie. Biało-czerwoni zdawali sobie sprawą z tego, że w rywalizacji z drużyną Ralfa Rangnicka nie tylko umiejętności piłkarskie będą decydować, ale również wola walki.

Polska ekipa nie zaczęła dobrze zawodów z Austriakami. Pierwsze 20 minut w wykonaniu Biało-czerwonych to był pokaz bezradności. Następstwem tego było trafienie dla Das Team w dziewiątej minucie. Gola strzelił Gernot Trauner.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.

Tymczasem kontrowersyjna sytuacja miała miejsce w 17. minucie. Wówczas ciężar gry na swoje barki wziął Piotr Zieliński, oddając strzał z mniej więcej 14 metrów. Piłka ewidentnie trafiła w rękę jednego z rywali. Sytuacja miała miejsce w polu karnym Austriaków. Niemniej sędzia zawodów nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

Gol na 1:1 i tak jednak padł. Jego autorem był Krzysztof Piątek, który skierował piłkę do siatki w 30. minucie. Tym samym do przerwy w rywalizacji Polska – Austria miał miejsce wynik 1:1.