Kulesza podsumował mecz Szkocja – Polska. “Z optymizmem patrzymy w przyszłość”

Cezary Kulesza w mediach społecznościowych wyraził swoje zadowolenie i optymizm przed kolejnymi meczami reprezentacji Polski. - Z optymizmem patrzymy w przyszłość - napisał prezes PZPN.

Cezary Kulesza
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Cezary Kulesza

Cezary Kulesza zadowolony po triumfie Biało-czerwonych

Reprezentacja Polski prowadziła do przerwy 2:0 ze Szkocją w Glasgow w pierwszej kolejce Ligi Narodów. Po zmianie stron gospodarze wyrównali, ale bramka z rzutu karnego Nicoli Zalewskiego w 97. minucie zapewniła zwycięstwo Polaków na Hampden Park. Tymczasem w naszej grupie Portugalia ograła Chorwację (2:1). Cristiano Ronaldo zdobył bramkę numer 900. w karierze.

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej odniósł się na platformie X do wygranej Biało-czerwonych. Cezary Kulesza zaznaczył, że choć mecz pomiędzy Szkocją a Polską dostarczył wielu emocji, przyszłość naszej kadry narodowej rysuje się w jasnych barwach.

Wygrana w takich okolicznościach stanowi solidny fundament dla dalszej budowy naszej drużyny narodowej – przekazał. – Dziękuję i gratuluję naszym piłkarzom oraz trenerowi Probierzowi. Dzisiaj emocji nie brakowało, ale z optymizmem patrzymy w przyszłość – dodał.

W najbliższą niedzielę (8 września) Polska zagra z Chorwacją w kolejnej serii gier Ligi Narodów. Mecz zostanie rozegrany w Osijeku o godz. 20:45. Tego samego dnia Portugalia podejmie Szkocję w Lizbonie na Estadio da Luz.