Turniej w Krakowie dla dzieci z niepełnosprawnościami
“Od piętnastu lat prowadzę szkolenia dla trenerów w Afryce, Azji i Ameryce Środkowej, prowadzę szkolenia, warsztaty i mowy motywacyjne dla firm, szkół i różnych grup społecznych. Z kolei osiem lat temu powołałem do życia fundację, która pomaga dzieciakom na całym świecie. I właśnie fundacja wraz z największą akademią piłkarską na południu Polski – KSPN Pogoń Kraków – w której mam wielką przyjemność pracować organizuje w Krakowie 21 marca turniej piłki nożnej dla dzieci z niepełnosprawnościami, głównie z zespołem Downa i spektrum autyzmu ale tez innymi ograniczeniami umysłowymi” – napisał do nas Marek Dragosz, były selekcjoner reprezentacji Polski w Amp Futbolu.
Czytamy dalej: “W turnieju weźmie udział osiem zespołów z województw małopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. Na naszych boiskach zobaczymy zatem prawie stu zawodników. I właśnie dla nich przygotowaliśmy – poza pucharami dla ekip i medalami dla każdego uczestnika – coś, co każdy z nich mógłby zabrać ze sobą do domu – wspomnienia, pamiątki, podarunki i fajną oprawę. To ogromne święto dla tych dzieciaków i prawdziwa, szczera, nieskażona radość z grania w piłkę”.
Turniej odbędzie się na obiektach J&J Sport Center, przy ulicy Winnickiej 40 w Krakowie a pierwszy gwizdek będzie słychać o godzinie 11. Weźmie w nim udział osiem zespołów z województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Swoich reprezentantów, poza gospodarzami turnieju, będą miały między innymi fundacja Megamocni z Kielc i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II z ulicy Niecałej w Krakowie. Data turnieju jest nieprzypadkowa. Właśnie w czwartek przypada Światowy Dzień Syndromu Downa.
Na boiskach zobaczymy zatem kilkudziesięciu zawodników. I właśnie dla nich przygotowaliśmy, poza pucharami dla ekip i medalami dla każdego uczestnika coś, co każdy z nich mógłby zabrać ze sobą do domu – wspomnienia, pamiątki, podarunki i fajną oprawę – mówi prezes KSPN Pogoń Kraków, Mateusz Dziedzic. – Dlatego właśnie zapraszamy wszystkich kibiców na nasze obiekty. To będzie ogromne święto dla tych dzieciaków i prawdziwa, szczera, nieskażona radość z kopania futbolówki.
Marek Dragosz uzupełnia: – Turniej jest spotkaniem ludzi wyjątkowych, jedynym takim w skali kraju – pełnym ciepła, wartości i empatii. Takim gdzie młodzi ludzie rozwijają swoje pasje i tam gdzie starsi zmagający się z problemami zdrowotnymi, emocjonalnymi i społecznymi znajdują oparcie.
Rozgrywki są efektem działań akademii, które w obszarze sportu dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością są w Pogoni szeroko rozwinięte. Od kilku lat funkcjonuje sekcja dziecięcego ampfutbolu a od września ubiegłego roku regularne treningi mają młodzi piłkarze z zespołem Downa. Wywodzą się oni z krakowskiego Stowarzyszenia Tęcza, z którym klub współpracuje od 2019 roku.
Organizatorzy przesyłają szczególne podziękowania dla partnerów turnieju. Prezes Mateusz Dziedzic wylicza: – Otrzymaliśmy wspaniałą pomoc od firm Kupiec i OEX Cursor. Paczki dla uczestników wypełniły obszerne podarunki ufundowane przez firmy Herbapol, Delecta i Bakalland. Poza nagrodami rzeczowymi każdy z uczestników wyjedzie do domu z medalem, które przygotował krakowski Brandsport i wadowicka firma SUTEMI. Partnerem wydarzenia jest także Dzielnica VIII – Kraków Dębniki. Ku naszej wielkiej radości okazało się, że współpraca przy jego organizacji i wsparcie jakie otrzymaliśmy stało się naszą fajną, wspólną sprawą.
Jako redakcja Goal.pl dołączamy się do promocji tego wydarzenia i zachęcamy wszystkich, by – zanim włączyli telewizory i oglądali barażowy mecz pomiędzy Polską, a Estonią – uczestniczyli w pięknej inicjatywie.
Komentarze