Szymański z kolejnym golem. Fenerbahce rozbija rywala przed walką o LM

Sebastian Szymański znakomicie rozpoczął współpracę z Jose Mourinho. Reprezentant Polski znowu trafił do siatki, a Fenerbahce rozbiło Hull w ostatnim sparingu przed eliminacjami do Ligi Mistrzów.

Sebastian Szymański
SPP Sport Press Photo. / Alamy Na zdjęciu: Sebastian Szymański

Szymański nie zwalnia tempa. Polak gotowy do sezonu u Mourinho

Fenerbahce w poprzednim sezonie zajęło drugie miejsce w rozgrywkach tureckiej Super Lig i o awans do Ligi Mistrzów powalczy w eliminacjach. Ekipa ze Stambułu, podobnie jak Jagiellonia Białystok, rozpoczyna zmagania w kwalifikacjach od drugiej rundy. Rywalem drużyny Jose Mourinho będzie szwajcarskie Lugano.

Przed startem rozgrywek Fenerbahce rozegrało pięć meczów towarzyskich. “Żółte kanarki” wygrały z Petrolulem (2:1), zremisowały z Admirą (1:1), przegrały z Hajdukiem Split (0:1), a także pokonały Strasbourg (4:0) i Hull (5:1). Sebastian Szymański w dwóch ostatnich spotkaniach pojawił się w podstawowym składzie i w obu pojedynkach wpisał się na listę strzelców.

W rywalizacji ze Strasbourgiem skorzystał z dogrania Caglara Soyuncu i w efektownym stylu trafił do siatki już w 5. minucie. Natomiast w starciu z Hull pokonał bramkarza w 52. minucie. 25-latek wypatrzył Edina Dżeko, który opanował piłkę i dorzucił ją w pole karne, a Polak popisał się bezbłędnym strzałem głową.

Fenerbahce oficjalnie rozpocznie sezon 23 lipca – na Stockhorn Arena w Thun zmierzy się z Lugano w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Sebastian Szymański może liczyć na miejsce w podstawowym składzie ekipy Jose Mourinho.