Świderski wraca do pracy. Polak znów trafia w MLS [WIDEO]

Karol Świderski w pierwszym meczu po powrocie do ekipy Charlotte FC zdobył swojego pierwszego gola. Polak pewnie wykorzystał rzut karny w 33. minucie meczu.

Karol Świderski
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Karol Świderski

Pierwszy mecz i pierwszy gol

Karol Świderski w ostatnim zimowym okienku transferowym przeszedł na krótkie wypożyczenie z Charlotte FC do Hellasu Verona. W barwach włoskiego klubu, który ledwo utrzymał się w Serie A, rozegrał 15 meczów i strzelił tylko dwa gole. Jednak pomimo chęci zatrzymania Polaka przez klub z miasta Romeo i Julii, ten wrócił do Stan Zjednoczonych i rozpoczął treningi z macierzystą ekipą.

W MLS sezon jest w pełni, więc reprezentant Polski musiał szybko wypocząć po Euro i przystąpić do spotkań. Pierwszy mecz napastnika przypadł na dzisiejszą noc, gdy jego zespól mierzył się z Austin FC. 27-letni piłkarz już w 33. minucie rywalizacji wpisał się na listę strzelców za sprawą dobrze i pewnie wykonanego rzutu karnego. Doprowadził tym samym do wyniku 1:1, a sam mecz zakończył się rezultatem 2:2.

Świderski jak do tej pory na boiskach MLS wystąpił 62 razy i zaliczył w nich 23 gole i 9 asyst. Serwis “Transfermarkt” wycenia go na 5 milionów euro, a jego umowa z Charlotte wygasa wraz z końcem grudnia 2025 roku.