Leo Messi z hat-trickiem w 11 minut w MLS [WIDEO]

Leo Messi ustrzelił hat-tricka w zaledwie 11 minut w barwach Interu Miami. Argentyńczyk w sezonie zasadniczym Major League Soccer zdobył łącznie 20 bramek.

Leo Messi
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Leo Messi

Hat-trick Leo Messiego w MLS

W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Inter Miami zmierzył się z New England Revolution w ostatnim meczu sezonu zasadniczego Major League Soccer. Podopieczni Gerardo Martino zakończyli pierwszą połowę przy remisie 2:2, a bohaterem tej części spotkania okazał się Luis Suarez, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Po przerwie trener zdecydował się wprowadzić na murawę Leo Messiego. Argentyńska gwiazda pojawiła się w 58. minucie, a zaledwie kilkadziesiąt sekund później miała kluczowy udział w akcji, która przyniosła prowadzenie 3:2. Jednak prawdziwy show w wykonaniu legendy Barcelony rozpoczął się dopiero w 78. minucie, kiedy to Messi popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego.

W 81. minucie Jordi Alba posłał idealne prostopadłe podanie do Leo Messiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Argentyńczyk zachował pełen spokój i precyzyjnie wykończył akcję.

Leo Messi skompletował hat-tricka w 81. minucie. Suarez w polu karnym odnalazł pięknym podaniem Argentyńczyka. 37-latek z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce, przypieczętowując swój genialny występ. Była to jego 20. bramka w sezonie, zdobyta w zaledwie 19 meczach, do których dołożył imponujące 17 asyst.

Tym samym Inter Miami zakończył sezon zasadniczy MLS z dorobkiem 74 punktów, zapewniając sobie mocną pozycję przed fazą play-off. Teraz zespół czeka na poznanie swojego rywala w 1/8 finału, gdzie będzie walczyć o mistrzostwo.