Fantastyczna forma Klicha. Dwie asysty w jednym meczu [WIDEO]

Mateusz Klich dzisiejszej nocy zanotował dwie asysty w meczu MLS. Jego D.C. United pokonało Chicgao Fire 2:1. Dla Polaka była to asysta numer pięć i sześć w tym sezonie.

Mateusz Klich
ZUMA Press Wire / Alamy Na zdjęciu: Mateusz Klich

Dublet asyst 34-letniego Mateusza Klicha

Pomimo przerwy reprezentacyjnej w Stanach Zjednoczonych nadal toczą się ligowe rozgrywki. I choć nie ma w nich dwóch Polaków, którzy w ostatnim czasie stanowili o sile i praktycznie co kolejkę zapisywali się na liście strzelców lub asystentów, czyli Mateusza Bogusza oraz Karola Świderskiego, to o sobie postanowił przypomnieć inny, nieco zapomniany piłkarz, który przez lata był ważnym ogniwem reprezentacji Polski.

Mowa mianowicie o Mateuszu Klichu, który dzisiejszej nocy podczas meczu D.C. United z Chicgao Fire zanotował dwie asysty i przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu 2:1. Na początku, w 26. minucie meczu 41-krotny reprezentant Polski dośrodkował piłkę w pole karne, a ta spadła pod nogi dobrze znanego Christiana Benteke, który wykorzystał sytuację. Z kolei trzy minuty później Klich obsłużył Gabriela Piraniego i było już 2:0.

34-letni Mateusz Klich wyjechał do MLS w zimie poprzedniego roku po grze w Leeds United. W tym sezonie był reprezentant Polski rozegrał 28 spotkań, w których zdobył trzy gole i zanotował sześć asyst. Jego umowa z D.C. United wygasa w grudniu tego roku. W przeszłości Klich 82 razy wystąpił na poziomie Premier League, gdzie zdobył pięć bramek i zanotował 7 asyst.