Mateusz Bogusz huknął w MLS! Tego gola trzeba zobaczyć [WIDEO]

Mateusz Bogusz zdobył przepiękną bramkę w meczu Los Angeles FC z Minnesotą. Drużyna Polaka zwyciężyła 2:0, a Polak trafił do siatki w 82. minucie.

Matuesz Bogusz
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Matuesz Bogusz

Kapitalny gol Bogusza w MLS

Los Angeles FC pokonało Minnesotę 2:0 w swoim 15 meczu w tym sezonie konferencji zachodniej MLS. Ekipa, do której niebawem dołączy Olivier Giroud, zajmuje obecnie 3. miejsce w tabeli z bilansem ośmiu zwycięstw, trzech remisów i czterech porażek. Do liderującego Realu Salt Lake traci zaledwie trzy punkty, mając o jedno spotkanie mniej na koncie.

Ozdobą spotkania z Minnesotą było trafienie Mateusza Bogusza, który w 82. minucie przejął piłkę daleko przed polem karnym i długo się nie zastanawiając, huknął na bramkę. Strzał Polaka wylądował w górnym rogu, a bramkarz w tej sytuacji pozostał bez większych szans.

Dla polskiego ofensywnego pomocnika był to kolejny gol z dystansu w tym sezonie. Wcześniej Bogusz popisał się m.in. ładnym trafieniem z rzutu wolnego podczas meczu z Portland.

W tym sezonie MLS Polak rozegrał łącznie 14 meczów, zdobywając pięć bramek i notując jedną asystę. Jeśli utrzyma swoją formę, to niewykluczone, że zainteresują się nim kluby z czołowych lig europejskich. Dobre występy w Stanach Zjednoczonych stały się furtką do poważniejszej piłki dla wielu piłkarzy, w tym Przemysława Frankowskiego oraz Karola Świderskiego.

Sprawdź: Koeman nie powołał gwiazdy na Euro 2024! Holendrzy nie dowierzają