Man City najlepszą drużyną świata. Wielki triumf w finale

Manchester City rozbił Fluminense w finale Klubowych Mistrzostw Świata. Obywatele nie dali rywalom żadnych szans, dominując przez zdecydowaną większość spotkania.

Julian Alvarez
IMAGO / Jose Breton Na zdjęciu: Julian Alvarez
  • Manchester City wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata
  • W finale Obywatele rozprawili się z Fluminense
  • Wcześnie ograli Urawę prowadzoną przez Macieja Skorżę

Man City pokonał Fluminense. Obywatele najlepszą drużyną świata

Manchester City, triumfator Ligi Mistrzów, wygrał w finale Klubowych Mistrzostw Świata, rozprawiając się z Fluminense, zwycięzcą Copa Libertadores. Obywatele od pierwszych minut przejęli kontrolę nad spotkaniem, czego efektem był gol Juliana Alvareza w 30. sekundzie.

Drużyna Guardioli podwyższyła prowadzenie w 27. minucie, gdy bramkę samobójczą zdobył Nino. Wówczas kibice mogli być już niemal pewni, jak zakończy się to spotkanie. W 72. minucie na 3:0 trafił Phil Foden, zaś w samej końcówce wynik na 4:0 ustalił Alvarez, strzelając swojego drugiego gola w tym meczu.

Warto wspomnieć, że w ekipie Fluminense grali tacy zawodnicy jak m.in. Marcelo (była gwiazda Realu Madryt) i Felipe Melo (były piłkarz Juventusu i Interu). Natomiast sędzią spotkania był Szymon Marciniak.