Piątek show! Hat-trick Polaka w meczu ligowym

Krzysztof Piątek znakomicie zaprezentował się w spotkanie Basaksehir - Antalyaspor. Reprezentant Polski w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. 29-latek bowiem popisał się hat-trickiem.

Krzysztof Piątek
Mikołaj Barbanell / Alamy Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek z dubletem

W niedzielę doszło do niezwykle ciekawego starcia w tureckiej lidze. A w nim Basaksehir podejmował Antalyaspor. Mieliśmy swoje polskie akcenty w tym starciu. W obu drużynach mieliśmy reprezentantów Polski. W zespole gospodarzy występuje Krzysztof Piątek, który rozpoczął mecz na ławce. W drużynie gości natomiast gra Jakub Kałuziński, który wyszedł w podstawowym składzie.

Jakub Kałuziński bardzo szybko zaznaczył swoją obecność w meczu. Wychowanek Lechii Gdańsk bowiem już w 2. minucie miał udział przy strzelonym golu przez Antalyaspor. Polski pomocnik bowiem asystował przy trafieniu Sama Larssona.

Na występ Krzysztofa Piątka musieliśmy poczekać do drugiej odsłony. 29-latek pojawił się na placu gry tuż po przerwie. Polski napastnik na długo zapamięta tę połowę z Antalyasporem. Wychowanek Lechii Dzierżoniów bowiem trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Piątek strzelanie rozpoczął w 64. minucie, a kilka minut później strzelił swojego drugiego gola. Hat-trick został skompletowany przez “El Pistolero” w 81. minucie. Były gracz Milanu zatem w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa Basaksehiru, który pokonał Antalyaspor 5:2.

Krzysztof Piątek w obecnie trwającym sezonie rozegrał już dziewięć spotkań w barwach tureckiego klubu. Reprezentant Polski w tym czasie zdołał siedmiokrotnie wpisać się na listę strzelców, a także zaliczyć jedną asystę.

Sprawdź także: Frankowski bohaterem Lens. Gol na wagę remisu [WIDEO]