Historyczny sukces Charlotte FC. Jóźwiak przyczynił się do zwycięstwa z drużyną Messiego [WIDEO]

Charlotte FC wygrało hitowe starciu z Interem Miami 1-0, zapewniając sobie tym samym historyczny awans do play-offów MLS. Asystę przy jedynym trafieniu w tym meczu zaliczył Kamil Jóźwiak.

Karol Świderski i Kamil Jóźwiak
  • Charlotte FC triumfuje w starciu z Interem Miami
  • Jedyna bramka w spotkaniu padła po asyście Kamila Jóźwiaka
  • Zespół Polaków wywalczył historyczny awans do play-offów MLS

Szczęśliwa noc dla Polaków

W nocy z soboty na niedzielę Charlotte FC mierzyło się w hitowym starciu z Interem Miami. Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla drużyny Polaków, która wyszła na prowadzenie już w 13. minucie. Duży udział przy tym trafieniu miał Kamil Jóźwiak. Jego pierwsze dośrodkowanie zostało zablokowane, ale udało mu się przejąć piłkę i podać do Kerwina Calderona Vargasa, który sprytnie zachował się w polu karnym i zdobył bramkę.

Do przerwy Inter Miami spisywał się bardzo słabo. W drugiej połowie Leo Messi próbował doprowadzić do remisu, lecz tego dnia był nieskuteczny. Jeden z jego strzałów z rzutu wolnego bramkarz Charlotte zdołał sparować na poprzeczkę.

Charlotte FC dokończyło mecz bez Polaków na boisku. W 67. minucie zszedł Jóźwiak, a w 75. minucie zmieniony został Karol Świderski. Inter Miami nie zdołał już trafić do siatki, a wygrana 1-0 sprawiła, że ekipa Jóźwiaka i Świderskiego wywalczyła historyczny awans do play-offów Major League Soccer.