Kuriozalna sytuacja w IV lidze. Hetman Zamość zostanie ukarany walkowerem

Hetman Zamość w ostatnim meczu ligowym zremisował przed własną publicznością z Tomasovią Tomaszów Lubelski (2:2). Zespół gospodarzy jednak zostanie ukarany walkowerem. W ich szeregach bowiem brakowało przez 5 minut na boisku młodzieżowca - czytamy w komunikacie lubelskiego klubu.

Piłka Betclic 1. Liga

Hetman Zamość zostanie ukarany walkowerem przez brak młodzieżowca

W miniony weekend doszło do niecodziennej sytuacji na boiskach IV Ligi grupy lubelskiej. Hetman Zamość przed własną publicznością podejmował Tomasovię Tomaszów Lubelski. Rywalizacja ostatecznie zakończyła się remisem 2:2. Jednak nie sam wynik jest tutaj kuriozalną sytuacją, a zdarzenie podczas meczu, które trwało zaledwie przez pięć minut.

Sztab szkoleniowy Hetmana Zamość popełnił ogromny błąd. Przez chwilę na boisku w zespole gospodarzy brakowało młodzieżowca. Drużyna zatem zostanie ukarana walkowerem, przez co do dorobku Tomasovii Tomaszów Lubelski trafią trzy oczka.

– Na boisku w Szczebrzeszynie remisujemy po dobrym meczu 2:2. Niestety, przez błąd sztabu szkoleniowego i brak młodzieżowca w naszej drużynie przez 5 minut meczu, spotkanie zostanie zweryfikowane jako walkower na korzyść drużyny gości. Wszyscy jesteśmy zdruzgotani tym faktem. Jako Zarząd klubu przepraszamy wszystkich kibiców za zaistniałą sytuacje i zobowiązujemy się do  wyciągnięcia konsekwencji wobec osób, które zawiniły – czytamy w oficjalnym komunikacie Hetmana Zamość na Facebooku.

Hetman Zamość w przyszły weekend będzie miał szanse na rehabilitację. Drużyna bowiem zmierzy się na wyjeździe z Lublinianką Lublin, która obecnie zajmuje czołową lokatę w IV lidze grupy lubelskiej i ma ambicje na awans ligę wyżej.

Sprawdź także: Tomasz Smokowski odchodzi z mediów. Zdradził powód swojej decyzji