Ewa Pajor z debiutem jak marzenie. Pierwszy gol w FC Barcelonie [WIDEO]

Ewa Pajor po dziewięciu latach opuściła VfL Wolfsburg. FC Barcelona zapłaciła za reprezentantkę Polski ok. 500 tysięcy euro. Polka w swoim debiucie zdobyła pierwszą bramkę w barwach klubu.

Ewa Pajor
Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Ewa Pajor

FC Barcelona wygrała z Hoffenheim, Pajor z debiutanckim golem

Ewa Pajor podczas letniego okna transferowego była bohaterką jednego z najdroższych oraz najgłośniejszych transferów w kobiecym futbolu. Po dziewięciu latach gry w Bundeslidze reprezentantka Polski zamieniła VfL Wolfsburg na FC Barcelonę. Hiszpański klub zapłacić za napastniczkę ok. 500 tysięcy euro. Suma transakcji daje jej czołowe miejsce w zestawieniu najdroższych transferów w piłce nożnej kobiet.

W sobotę (10 sierpnia) żeński zespół Dumy Katalonii rozegrał mecz kontrolny z TSG Hoffenheim. Towarzyskie spotkanie zakończyło się zwycięstwem (5:1) drużyny z Katalonii. Od początku spotkania na murawie mogliśmy oglądać Ewę Pajor, dla której był to debiut w koszulce Barcelony. Polka spędziła na boisku całą pierwszą połowę, a w 42. minucie gry wpisała się na listę strzelców po asyście Caroline Graham.

Norweżka po tym jak przedostała się w pole karne, wypatrzyła lepiej ustawioną Pajor. Po otrzymaniu podania kapitan reprezentacji Polski bez problemów pokonała bramkarkę rywali z bliskiej odległości.

W drugiej połowie na placu gry mogliśmy zobaczyć również drugą z Polek, która latem trafiła do Barcelony. Emilia Szymczak zastąpiła na boisku Judit Pujols.

Warto przypomnieć, że FC Barcelona to jedna z najmocniejszych drużyn na świecie w kobiecym futbolu. Duma Katalonii wygrała trzy z ostatnich czterech edycji Ligi Mistrzyń.