Nie tylko Ewa Pajor. Kolejna Polka strzela dla Barcelony [WIDEO]

Emilia Szymczak zdobyła swoją pierwszą bramkę w barwach Barcelony. Duma Katalonii pokonała Dallas Trinity 6:0 w meczu towarzyskim.

Emilia Szymczak
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Emilia Szymczak

Emilia Szymczak strzeliła pierwszego gola dla Barcelony

Kobieca drużyna Barcelony przygotowuje się do startu nowego sezonu ligi hiszpańskiej, który rozpocznie się już za tydzień. Duma Katalonii w ostatnim sparingu zmierzyła się z amerykańskim klubem, Dallas Trinity. Mecz zakończył się zwycięstwem Barcy 6:0. W tym spotkaniu szanse otrzymały dwie reprezentantki Polski – Ewa Pajor oraz Emilia Szymczak.

Mecz rozegrany w Stanach Zjednoczonych do końca swojego życia zapamięta druga z wymienionych zawodniczek. Osiemnastoletnia pomocniczka w 13. minucie wpisała się bowiem na listę strzelców i tym samym strzeliła swojego pierwszego gola dla Barcelony.

Emilia Szymczak zagrała w wyjściowej jedenastce i spędziła na boisku dokładnie 45 minut, natomiast Ewa Pajor tym razem nie wyszła w pierwszym składzie. Nasza najlepsza piłkarka zameldowała się na murawie w 63. minucie, co oznacza, że rozegrała niespełna pół godziny.

Warto dodać, że Emilia Szymczak dotychczas głównie występowała w drugiej drużynie Barcy, ale wydaje się, że po bardzo dobrym okresie przedsezonowym będzie dostawała coraz więcej okazji na grę w pierwszym zespole. Osiemnastolatka przeprowadziła się do Hiszpanii w 2023 roku, a wcześniej szkoliła swoje umiejętności w Górniku Łęczna.

FC Barcelona na inaugurację nowej kampanii Liga F zagra z Deportivo La Coruna. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 7 września o godzinie 18:00. Przypomnijmy, że kobieca sekcja Blaugrany może pochwalić się wielkimi sukcesami. FC Barcelona Femeni dziewięć razy zdobyła mistrzostwo Hiszpanii i trzykrotnie cieszyła się z triumfu w Lidze Mistrzów.