Dwa gole i asysta – fenomenalny mecz Bogusza w MLS! Czas na kadrę?!

Mateusz Bogusz podczas dzisiejszego meczu z San Jose zdobył dwa gole i zanotował asystę. Polak trafił do siatki m.in. po uderzeniu szczupakiem. Był to kolejny bardzo dobry mecz 22-latka.

Mateusz Bogusz
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Mateusz Bogusz

Wielki mecz Bogusza w MLS

Mateusz Bogusz od ponad roku gra w MLS, a dokładnie w ekipie Los Angeles Football Club. Polak dotychczas w barwach klubu z Miasta Aniołów rozegrał 61 spotkań. Zdobył w nich aż 11 goli i zanotował 10 asyst. Tylko w tym sezonie ma na swoim koncie siedem trafień, co potwierdza jego dobrą dyspozycję w Stanach Zjednoczonych.

Teraz kolejna dwa trafienia oraz jedną asystę 22-latek zanotował w dzisiejszym meczu przeciwko San Jose. Ekipa Los Angeles FC pokonała rywali aż 6:2, a bardzo ważny udział przy tym wyniku miał właśnie wychowanek Ruchu Chorzów. Bogusz otworzył strzelanie w 15. minucie rywalizacji po tym, jak kapitalnie znalazł się w polu karnym i wykorzystał dośrodkowanie wprost na głowę od jednego z partnerów.

Tuż po zmianie stron, w 48. minucie meczu Polak trafił na 5:1. Wówczas ze skraju pola bramkowego posłał silne uderzenie tuż nad ziemią i podwyższył prowadzenie swojej ekipy. Bogusz miał również udział przy trafieniu na 3:0, wtedy miękko wrzucił piłkę na pole karne rywala, gdzie Kei Kamara głową skierował futbolówkę do bramki ekipy San Jose.

Aktualnie serwis “Transfermarkt” wycenia piłkarza urodzonego w Rudzie Śląskiej na około 4 miliony euro. Jego umowa z aktualnym klubem wygasa wraz z końcem 2026 roku.