Michniewicz zadebiutował w AS Far. O tym meczu będzie chciał zapomnieć

Czesław Michniewicz zadebiutował w niedzielę w roli trenera AS Far. Marokańska drużyna przegrała z Remo Stars (1:2) w 1. rundzie eliminacji do afrykańskiej Ligi Mistrzów.

Czesław Michniewicz
Zuma Press / Alamy Na zdjęciu: Czesław Michniewicz

Falstart Michniewicza w debiucie, AS Far przegrywa w Lidze Mistrzów

Czesław Michniewicz w lipcu został zaprezentowany jako nowy trener marokańskiego AS Far. Były selekcjoner reprezentacji Polski mimo niepowodzenia w Abha Club ponownie próbuje sił w lidze zagranicznej. W niedzielę zadebiutował w nowym zespole w meczu 1. rundy eliminacji afrykańskiej Ligi Mistrzów. 54-letni szkoleniowiec nie będzie jednak dobrze wspominał debiutanckiego spotkania.

Wyjazdowe spotkanie w Ijebu-Ode z nigeryjskim Remo Stars FC zakończyło się porażką AS Far (1:2). Jedyną bramkę dla zespołu polskiego trenera w 51. minucie meczu zdobył napastnik Joel Beya. Warto również wspomnieć, że podopieczni Czesława Michniewicza powinni otrzymać rzut karny w drugiej połowie. Arbiter nie dopatrzył się jednak faulu na jednym z zawodników marokańskiego klubu.

Okazja do rewanżu nadarzy się już niebawem, bowiem w niedzielę (25 sierpnia) AS Far przed własną publicznością ponownie zmierzy się z Remo Stars. Spotkanie na Stade Municipal de Kenitra zaplanowano na godzinę 22:00.

Rozgrywki ligowe pod nazwą Botola Pro drużyna Czesława Michniewicza zainauguruję pod koniec sierpnia. W piątek (30 sierpnia) w 1. kolejce AS Far na wyjeździe zmierzy się z Chabab Mohammedia. W poprzednim sezonie zespół z Rabatu ukończył ligę na 2. miejscu.