Bogusz z kolejnym golem dla Los Angeles FC [WIDEO]

Mateusz Bogusz zdobył bramkę w 33. sekundzie dla Los Angeles FC w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Dla pomocnika to 15. trafienie w bieżącym sezonie Major League Soccer.

Mateusz Bogusz
Sipa US / Alamy Na zdjęciu: Mateusz Bogusz

Bogusz zdobywa bramkę w MLS

Mateusz Bogusz nie znalazł się w reprezentacji Polski na październikowe zgrupowanie, jednak jego forma w Major League Soccer nadal robi wrażenie. Polski pomocnik błysnął skutecznością w wyjazdowym meczu z Vancouver Whitecaps (2:1). 23-latek strzelił gola w już w 33. sekundzie spotkania. To drugie najszybsze trafienie w historii Los Angeles FC w MLS.

Były pomocnik Ruchu Chorzów w pierwszej akcji spotkania otrzymał podanie z głębi pola i efektowną podcinką zaskoczył bramkarza. Bogusz ma na swoim koncie łącznie 15 goli w Major League Soccer. Los Angeles FC odniosło zwycięstwo, gdy w 93. minucie bramkę zdobył Hiszpan Ilie Sanchez. Polak spędził na boisku cały mecz.

Bogusz we wrześniu zadebiutował w kadrze narodowej. Wyszedł w podstawowej jedenastce przeciwko Chorwacji i został zmieniony w 62. minucie. Selekcjoner Michał Probierz postanowił pominąć go przy powołaniach na trwające właśnie zgrupowanie. Pomocnik trafił do ekipy “Miasta Aniołów” w marcu 2023 roku z Leeds United.