AC Milan zaskoczył Real Madryt. Za nami sparing w USA [WIDEO]

AC Milan pokonał Real Madryt 1:0 w meczu towarzyskim rozegranym w Stanach Zjednoczonych. Autorem jedynego gola w tym spotkaniu był Samuel Chukwueze.

AC Milan - Real Madryt
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: AC Milan - Real Madryt

Samuel Chukwueze zapewnił Milanowi zwycięstwo nad Realem

AC Milan w nocy ze środy na czwartek zmierzył się w Chicago z Realem Madryt w meczu towarzyskim w ramach przedsezonowego torunee. Oba zespoły rozpoczęły to spotkanie w eksperymentalnych składach, ponieważ wielu zawodników przebywa jeszcze na wakacjach, odpoczywając po tegorocznych turniejach – mistrzostwach Europy lub Copa America.

W pierwszej połowie rywalizacji między Rossonerimi a Królewskimi nie obejrzeliśmy żadnego gola, a jedyna bramka w tym meczu padła zaraz po zmianie stron. W 55. minucie Samuel Chukwueze otrzymał znakomite podanie od Mattii Liberaliego i w dogodnej sytuacji pokonał Andrija Łunina, który w przerwie zastąpił między słupkami Thibaut Courtois.

Starcie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Milanu, który tym samym zanotował kolejne zwycięstwo – podopieczni Paulo Fonseki wcześniej wygrali 3:2 z Manchesterem City. Portugalski szkoleniowiec w dobrym stylu rozpoczyna więc swoją przygodę na ławce trenerskiej włoskiego klubu.

Warto dodać, że tej nocy w barwach Realu Madryt zadebiutował Endrick. Młody Brazylijczyk wybiegł w podstawowej jedenastce i zagrał 45 minut. Natomiast inny nowy nabytek drużyny Los Blancos – Kylian Mbappe – nadal wypoczywa, a do gry ma być gotowy na Superpuchar Europy.

AC Milan – Real Madryt 1:0 (0:0)

1:0 Samuel Chukwueze 55′