Zwrot akcji w ostatniej minucie meczu! Szał radości we Włoszech i dramat Chorwatów [WIDEO]

Reprezentacja Włoch zremisowała (1:1) z Chorwacją w meczu grupy B Euro 2024 i awansowała do 1/8 finału. Bramkę w ostatniej akcji spotkania zdobył Mattia Zaccagni.

Luka Modrić i Riccardo Calafiori
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Luka Modrić i Riccardo Calafiori

Zaccagni bohaterem reprezentacji Włoch, awans w ostatniej akcji meczu

Reprezentacja Włoch w poniedziałek wieczorem rywalizowała z Chorwacją w ostatnim meczu grupy B Euro 2024. Spotkanie na stadionie Red Bull Arena w Lipsku rozkręciło się dopiero w drugiej połowie, a bohaterem meczu został Mattia Zaccagni, który zdobył bramkę w ostatniej akcji meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem (1:1).

Podopieczni Zlatko Dalicia już w 4. minucie gry mogli objąć prowadzenie. Na mocny strzał z dystansu zdecydował się Luka Sucic. Próba młodego pomocnika Red Bull Salzburg zakończyła się jednak fantastyczną interwencją Gianluigiego Donnarummy.

W pierwszej połowie mimo zdecydowanie większego posiadania piłki przez Chorwatów, to podopieczni Luciano Spallettiego kreowali więcej sytuacji bramkowych. Jednak wysiłki Włochów na połowie rywala nie przyniosły konkretnego zagrożenia w polu karnym Dominika Livakovicia. Najbliżej pokonania bramkarza chorwackiej kadry był Alessandro Bastoni, lecz strzał głową obrońcy został zatrzymany przez golkipera i wybity na rzut rożny. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Prawdziwe emocje rozpoczęły się kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie. W 53. minucie spotkania sędzia Danny Makkelie po analizie VAR wskazał na jedenasty metr boiska ze względu na zagranie ręką w polu karnym. Do wykonania rzutu karnego wyznaczony został Luka Modrić, lecz Donnarumma wyczuł jego intencję i obronił strzał.

Zwrot akcji nastąpił dosłownie minutę po udanej interwencji kapitana reprezentacji Włoch. Futbolówkę w pole karne dośrodkował Luka Sucić, lecz strzał Ante Budimira ponownie zatrzymał Donnarumma. Jednak w odpowiednim miejscu znalazł się Modrić, który dobił piłkę odbitą przez włoskiego golkipera i wyprowadził Chorwację na jednobramkowe prowadzenie.

Zwrot akcji nastąpił w ostatniej akcji spotkania, gdy w 98. minucie gry do siatki trafił Mattia Zaccagni. Bramka skrzydłowego Lazio była kluczowa w kontekście awansu reprezentacji Włoch do fazy pucharowej Mistrzostw Europy 2024.