Awans Turcji do ćwierćfinału. Z kim zagra Turcja w 1/4 finału Euro 2024?

Reprezentacja Turcji wygrała 2:1 z Austrią w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy 2024. W ćwierćfinale na Turków czekają już Holendrzy.

Reprezentacja Turcji
Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Reprezentacja Turcji

Z kim Turcja zagra w 1/4 finału Euro 2024?

Reprezentacja Austrii we wtorek wieczorem podejmowała Turcję w ostatnim spotkaniu 1/8 finału mistrzostw Europy 2024. Dzisiejsze zawody fantastycznie rozpoczęła drużyna znad Bosforu, która objęła prowadzenie już w 1. minucie. Na listę strzelców wpisał się Merih Demiral, który w 59. minucie podwyższył na 2:0 dla swojego zespołu.

Austriacy nie mieli jednak zamiaru się poddawać i w 66. minucie bramkę kontaktową zdobył Michael Gregoritsch. Pomimo licznych prób i wielu sytuacji, podopiecznych Ralfa Rangnicka tego dnia nie było stać na nic więcej i to Turcy wygrali 2:1.

To oznacza, że reprezentacja Turcji jako ostatnia zameldowała się w 1/4 finału tegorocznego Euro, a tam czeka już na nią Holandia. Mecz ćwierćfinałowy między Holendrami a Turkami odbędzie się w najbliższą sobotę, 6 lipca o godzinie 21:00. To spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Transmisja będzie dostępna na kanałach TVP 1 oraz TVP Sport.

Z kim Turcja zagra w ćwierćfinale Euro 2024?

Turcy na tym etapie mistrzostw Europy zmierzą się z Holendrami.