Z kim Turcja zagra w 1/8 finału? Nie stoi na straconej pozycji

Turcja zajęła drugie miejsce w grupie F i awansowała do fazy pucharowej Euro 2024. Z kim Turcja zagra w 1/8 finału?

Czechy - Turcja
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Czechy - Turcja

Awans Turcji do 1/8 finału

Wtorkową odsłonę ostatniej kolejki na Euro 2024 zamykały spotkania w grupie F: CzechyTurcja i Gruzja – Portugalia. Przed ostatnią serią gier awans do kolejnej fazy Mistrzostw Europy zapewniła sobie drużyna Os Navegadores. Podopieczni Roberto Martineza w dwóch pojedynkach zdobyli sześć punktów i mogli być pewnie awansu z pierwszego miejsca.

Do Portugalii dołączyły Gruzja i Turcja. Ekipa Willy’ego Sagnola pokonała faworyzowanych zwycięzców grupy, natomiast zespół Vincenzo Montelli po emocjonującej potyczce wygrał z Czechami. Wynik meczu w 51. minucie otworzył Hakan Calhanoglu, ale w 66. minucie wyrównał Tomas Soucek. Już w doliczonym czasie gry trzy punkty Turcji zapewnił Cenk Tosun.

Turcja zajęła drugie miejsce w grupie F i awansowała do fazy pucharowej. Z kim zagra w 1/8 finału? Czeka ją spotkanie z Austrią (02.07. 21:00).