Awans Holandii do półfinału. Z kim zagra Holandia w 1/2 finału Euro 2024?

Reprezentacja Holandii wygrała z Turcją (2:1) w meczu 1/4 finału mistrzostw Europy 2024. Sprawdź, z kim ekipa Ronalda Koemana zmierzy się w półfinale Euro 2024.

Cody Gakpo
Orange Pics BV / Alamy Na zdjęciu: Cody Gakpo

Z kim Holandia zagra w 1/2 półfinale Euro 2024?

Reprezentacja Holandii w sobotni wieczór mierzyła się z Turcją na Stadionie Olimpijskim w ramach ćwierćfinału Euro 2024 w Niemczech. Zespół Montelli jest czarnym koniem turnieju, a w poprzedniej rundzie wyeliminował Austrię (2:1). Holendrzy w 1/8 finału pewnie ograła Rumunię (3:0).

W zaciętym spotkaniu, które odbyło się w stolicy Niemiec, padły trzy bramki. W pierwszej połowie Arda Guler zacentrował na głowę Sameta Akaydina, który wyprowadził swoją drużynę na sensacyjne prowadzenie. Holendrzy długo nie potrafili znaleźć sposobu na Turków. W końcu w 70. minucie Stefan de Vrij wyrównał strzałem głową. Z kolei o awansie zadecydował gol samobójczy Merta Muldura i tym samym Holendrzy świętowali awans do półfinału.

Reprezentacja Holandii jako ostatnia awansowała do półfinału Euro 2024. W półfinale Euro 2024 drużyna narodowa Oranje zmierzy się z Anglią, która wyeliminowała Szwajcarię po rzutach karnych w swoim ćwierćfinałowym meczu. Półfinałowe spotkanie zapowiada się na jedno z najbardziej ekscytujących starć turnieju.

Starcie Holandia – Anglia w ramach 1/2 finału turnieju odbędzie się w środę, 10 lipca o godzinie 21:00.