Awans Hiszpanii do półfinału. Z kim zagra Hiszpania w 1/2 finału Euro 2024?

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Niemcy (2:1) w 1/4 finału mistrzostw Europy 2024. Bramkę na wagę awansu La Roja do półfinału Euro 2024 zdobył Mikel Merino w dogrywce. Następnym rywalem Hiszpanii będzie Portugalia lub Francja.

Dani Olmo i Alvaro Morata
PressFocus Na zdjęciu: Dani Olmo i Alvaro Morata

Z kim Hiszpania zagra w 1/2 półfinale Euro 2024?

Reprezentacja Hiszpanii w piątkowe popołudnie mierzyła się w Stuttgarcie z Niemcami w ramach ćwierćfinału mistrzostw Europy 2024. Gospodarze turnieju rozbili na inaugurację Szkocję (5:1). Następnie ograli Węgry (2:0) i zremisowali ze Szwajcarią (1:1). Tymczasem w 1/8 finału rozprawili się Danią (2:0). Tymczasem podopieczni Luisa de la Fuente odnieśli komplet zwycięstw. Pokonali kolejno Chorwację (3:0), Włochy (1:0), Albanię (1:0) oraz Gruzję (4:1).

Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Dodatkowo już w 8. minucie z kontuzją z boiska zszedł Pedri, którego sfaulował Toni Kroos. W końcu Hiszpanie wyszli na prowadzenie w 51. minucie, po tym, jak Dani Olmo wpakował piłkę do siatki po asyście Lamine’a Yamala. W 89. minucie Florian Wirtz wyrównał po zgraniu piłki od Joshuy Kimmicha. W 119. minucie Mikel Merino wyprowadził na kolejne prowadzenie Hiszpanię, która ostatecznie dowiozła zwycięstwo.

Reprezentacja Hiszpanii tym samym zameldowała się w półfinale Euro 2024. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego rywala w 1/2 finału poznają w piątkowy wieczór. Będzie to triumfator pary Portugalia – Francja. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00 w Hamburgu.

Spotkanie pomiędzy Hiszpanią a Portugalią lub Francją w ramach półfinału Euro 2024 odbędzie się we wtorek (9 lipca) o godzinie 21:00.