Awans Hiszpanii do finału. Z kim zagra Hiszpania w finale Euro 2024?

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Francję (2:1) w meczu półfinałowym mistrzostw Europy 2024 i tym samym awansowała do finału. Piłkarze Luisa de la Fuente poznają rywala w środę.

Alvaro Morata
PRESSINPHOTO SPORTS AGENCY / Alamy Na zdjęciu: Alvaro Morata

Z kim Hiszpania zagra w finale Euro 2024?

Reprezentacja Hiszpanii dotarła do 1/2 finału Euro 2024 nie ponosząc żadnej porażki w całym turnieju. W poprzedniej fazie La Roja ograła Niemców (2:1) po bramce Mikela Merino w 119. minucie. Tymczasem Francuzi do wtorkowego półfinału awansowali po zaciętym zwycięstwie nad Portugalią w rzutach karnych.

Prowadzenie w spotkaniu rozgrywanym w Monachium objęli Trójkolorowi. W 9. minucie Kylian Mbappe dośrodkował do Randala Kolo Muaniego, który strzałem głową umieścił piłkę w siatce. Francuzi wydawali się mieć kontrolę nad grą, jednak Hiszpania szybko odpowiedziała.

W 21. minucie wyrównał Lamine Yamal. Pomocnik Barcelony fenomenalnie uderzył z dystansu, a Mike Maignan nie miał nic do powiedzenia. Chwilę później Dani Olmo wyprowadził Hiszpanię na prowadzenie po mocnym wstrzeleniu piłki w stronę bramki i rykoszecie Julesa Kounde. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i Czerwona Furia zameldowała się w wielkim finale.

W finale Hiszpanie zmierzą się z rywalem, którego poznają w środę po drugim półfinale, w którym zagrają Holendrzy z Anglią. La Roja mająca na koncie już trzy tytuły mistrza Europy będzie dążyć do zdobycia czwartego trofeum w bogatej historii. Finał Euro 2024 już w najbliższą niedzielę (14 lipca) o godzinie 21:00 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie.