Awans Hiszpanii do ćwierćfinału. Z kim zagra Hiszpania w 1/4 finału Euro 2024?

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Gruzję 4:1 w spotkaniu 1/8 finału Euro 2024 i tym samym awansowała do ćwierćfinału turnieju. Następnym rywalem Hiszpanów będą Niemcy.

Fabian Ruiz
BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Fabian Ruiz

Z kim Hiszpania zagra w 1/4 finału Euro 2024?

Reprezentacja Hiszpanii w niedzielny wieczór na RheinEnergieStadionie w Kolonii podejmowała Gruzję w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy 2024. Gruzini podobnie jak Słowacy mieli chrapkę na sprawienie sensacji, ponieważ objęli prowadzenie już w 18. minucie, gdy samobójczego gola strzelił Robin Le Normand. Hiszpanie niczym Anglicy zachowali jednak zimną krew i w 39. minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą bramki Rodriego.

Po zmianie stron, w 51. minucie, na tablicy wyników mieliśmy już 2:1 dla podopiecznych Luisa de la Fuente. Do siatki trafił Fabian Ruiz, któremu świetnie asystował Lamine Yamal. Zespół La Furia Roja nie miał zamiaru się zatrzymywać – następnie gola strzelił Nico Williams, a rezultat spotkania na 4:1 w 83. minucie ustalił Dani Olmo.

Reprezentacja Hiszpanii tym samym zameldowała się w ćwierćfinale Euro, gdzie czekają już na nią Niemcy. Przypomnijmy, że gospodarze turnieju wczoraj wieczorem wygrali 2:0 z Duńczykami.

Starcie Hiszpania – Niemcy w ramach 1/4 finału mistrzostw Europy odbędzie się w piątek, 5 lipca o godzinie 18:00. To spotkanie będzie gościł stadion MHP Arena w Stuttgarcie, gdzie na co dzień gra miejscowy VfB Stuttgart.

Z kim Hiszpania zagra w ćwierćfinale Euro 2024?

Hiszpanie na tym etapie turnieju zmierzą się z Niemcami.