Awans Austrii do fazy pucharowej. Z kim Austria zagra w 1/8 finału?

Reprezentacja Austrii jest już pewna gry w 1/8 finału mistrzostw Europy. Zespół Ralfa Rangnicka niespodziewanie pokonał Holandię (3:2) w grupie D Euro 2024. Tym samym Austriacy sensacyjnie okazali się najlepsi w swojej grupie.

Piłkarze reprezentacji Austrii
Eibner-Pressefoto / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Austrii

Awans Austrii do 1/8 finału

Reprezentacja Austrii zapewniła sobie awans do fazy pucharowej mistrzostw Europy 2024 po zwycięstwie nad Holandią (3:2) w meczu grupy D. Spotkanie odbyło się we wtorek w Kolonii i przyniosło Austriakom cenny punkt, który gwarantuje im dalszą grę w turnieju. Wcześniej Austriacy ulegli Francji (0:1) oraz uporali się z Polską (3:1).

Mecz pomiędzy Austrią a Holandią był emocjonującym starciem, w którym obie drużyny strzeliły w sumie pięć goli. Austriacy objęli prowadzenie w pierwszej połowie po samobójczym trafieniu Donyella Malena. Chwilę po przerwie reprezentacja prowadzona przez Ronalda Koemana wyrównała za sprawą Cody’ego Gakpo. Kolejne bramki po stronie Austriaków dołożyli Romano Schmid i Marcelo Sabitzer. Z kolei dla Holendrów trafił Memphis Depay.

Austriacy dzięki zwycięstwu wygrali grupę D, co pozwoliło im na kontynuowanie rywalizacji w EURO 2024. Rywala Austriaków poznamy jednak dopiero po zakończeniu zmagań grupy F, gdzie zmierzą się z jednym z zespołów, który zajmie drugie miejsce w swojej grupie. Kibice mają nadzieję, że drużyna będzie kontynuować swoją dobrą passę i sprawi kolejne niespodzianki w nadchodzących meczach.

Sprawdź ostatnie materiały wideo związane z Euro 2024.