Awans Anglii do półfinału. Z kim zagra Anglia w 1/2 finału Euro 2024?

Reprezentacja Anglii pokonała po rzutach karnych Szwajcarię w meczu ćwierćfinałowym mistrzostw Europy 2024 w Niemczech. Podopieczni Garetha Southgate'a w półfinale zmierzą się z Holandią lub Turcją.

Jude Bellingham
PressFocus Na zdjęciu: Jude Bellingham

Z kim Anglia zagra w 1/2 półfinale Euro 2024?

Reprezentacja Anglii w sobotnie popołudnie mierzyła się ze Szwajcarią w Dusseldorfie w ramach 1/4 finału Euro 2024. Synowie Albionu przebrnęli do ćwierćfinału po pokonaniu Słowacji (2:1) po dogrywce. Bramki Jude’a Bellinghama i Harry’ego Kane’a zapewniły szczęśliwy awans. Z kolei Szwajcarzy we wcześniejszym etapie sensacyjnie ograli Włochów (2:0).

Kibice musieli cierpliwie czekać na otwarcie wyniku w Dusseldorfie. W 75. minucie bramkę dla Szwajcarii zapakował Breel Embolo, który wykorzystał atak z prawej strony. Anglicy od razu mocniej nacisnęli na rywali i to się opłaciło. W 80. minucie Declan Rice odegrał piłkę do Bukayo Saki, który fenomenalnie umieścił futbolówkę w siatce. Ostatecznie zwycięzcę meczu wyłonił konkurs rzutów karnych. Górą w nich byli Anglicy, którzy ani razu się nie pomylili, a po stronie Szwajcarów jedenastki nie wykorzystał Manuel Akanji.

Reprezentacja Anglii dzięki wygranej ze Szwajcarią w 1/4 finału mistrzostw Europy 2024 zameldowała się do półfinału turnieju. W kolejnej rundzie piłkarze Southgate’a zagrają z Holandią lub Turcją. Spotkanie półfinałowe odbędzie się w najbliższą środę, 10 lipca o godzinie 21:00.