Awans Anglii do finału. Z kim zagra Anglia w finale Euro 2024?

Reprezentacja Anglii pokonała Holandię i zagra w finale EURO 2024. "Synowie Albionu" w najważniejszym meczu turnieju zmierzą z Hiszpanią, która dzień wcześniej okazała się lepsza od Francji.

Jude Bellingham
BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Jude Bellingham

Z kim XXX zagra w finale w Euro 2024?

W drugim półfinale EURO 2024 spotkały się ze sobą reprezentacje Anglii oraz Holandii. „Synowie Albionu” przystępowali do środowej rywalizacji po wyeliminowaniu w ćwierćfinale po rzutach karnych Szwajcarię (1:1 k. 5:3). Zespół Ronalda Koemana natomiast we wcześniej fazie turnieju okazał się lepsi od Turcji (2:1).

Spotkanie na Signal Iduna Park rozpoczęło się znakomicie dla Holendrów, którzy już w 7. minucie objęli prowadzenie. Na odpowiedź Anglików długo nie musieliśmy poczekać, bowiem kilka minut później doprowadzili do wyrównania za sprawą Harry’ego Kane’a.

Wydawało się, że już będziemy oglądali kolejną dogrywkę na EURO 2024, ale “Synowie Albionu” w doliczonym czasie gry strzelili zwycięskiego gola. Na listę strzelców wpisał się Ollie Watkins, który precyzyjnym strzałem pokonał Berta Verbruggena.

Reprezentacja Anglii zatem w finale EURO 2024 zmierzy się z Hiszpanią. “La Furia Roja” we wczorajszym półfinale okazała się lepsza od Francuzów (2:1).

Sprawdź także: Harry Kane przeszedł do historii. Został rekordzistą mistrzostw Europy